افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

با این راهکار معنوی استرس را از زندگی خود دور کنید

  • مهم این است که ما این اعتقاد و باور را در بین مردم و خانواده ها ایجاد کنیم که آنچه انسان را به آرامش واقعی می رساند، همانا معنویت برخاسته از دین است نه هر معنویتی که این روزها عده ای در تبلیغ آن می کوشند آن را متناسب با سرعت پیچیدگی زندگی نشان دهند.

 

حجت الاسلام والمسلمین بشیری، با اشاره به این که یکی از پیامدهای زندگی مدرن امروزی، تشدید اضطراب، استرس و ناملایمات روحی و روانی در جامعه انسانی بوده، ابراز داشت: زمینه ها و عوامل مختلفی موجب بروز این مساله می شود که باید ضمن شناسایی آن ها، میزان تاثیرگذاری هر یک را بر جامعه و افراد در شرایط گوناگون سنجید و سپس به دنبال راهکارهای مقابله برآمد.

وی افزود: ما هم اینک در دورانی به سر می بریم که آهنگ و حرکت زندگی هر چه بیشتر رو به صنعتی و ماشینی شدن گذاشته و خود این مساله موجب پیچیدگی بیشتر زندگی ها و به تبع آن افزایش استرس و تنش روانی در میان افراد جامعه شده است.

این محقق و پژوهشگر حوزوی خاطرنشان کرد: در این باره پیش از هر چیز نیاز به آموزش و اطلاع رسانی مناسب داریم تا افراد و خانواده ها نسبت به این پیچیدگی، اطلاعات بیشتری کسب کنند، زیرا بدون آموزش و آگاهی لازم نمی توانیم به مقابله جدی و اصولی با این معضل روحی و روانی بپردازیم.

وی بیان داشت: مهم این است که ما این اعتقاد و باور را در بین مردم و خانواده ها ایجاد کنیم که آنچه انسان را به آرامش واقعی می رساند، همانا معنویت برخاسته از دین است نه هر معنویتی که این روزها عده ای در تبلیغ آن می کوشند آن را متناسب با سرعت پیچیدگی زندگی نشان دهند.

این محقق افزود: از سوی دیگر باید این واقعیت تلخ را بپذیریم که در دنیای کنونی، میزان رشد معنوی و اخلاقی و بهره گیری افراد از معارف دینی دارای سرعتی بسیار کند است و ایجاد این ناهماهنگی به نسبت شتاب زندگی های پیچیده امروزی باعث بروز تنش و معضلاتی از جنس روحی و روانی همچون استرس و اضطراب و افسردگی شده است.

حجت الاسلام بشری گفت: در واقع استفاده و بهره ما از مسایل معنوی روز به روز کاسته شده و از آن سو پیچیدگی و تجلیات زندگی مادی روز به روز در زندگی ما بیشتر شده به طوری که بخش عمده ای از زندگی ما را همین مسایل فرا گرفته است.

منبع : بهداشت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *