افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

افزایش رشد قد کودکان و نوجوانان با این نوع تغذیه

7120013625397171144244319277541111177732

چگونه تغذیه کودک و نوجوانان خود را تنظیم کنیم تا به رشد استخوان و افزایش قد آنان کمک کند ، مواد خوراکی و ویتامین های کمک کننده رشد قد کدام است ؟ سوالاتی از این قبیل که خیلی از والدین می پرسند ، در این جا شما را با افزایش رشد قد کودکان و نوجوانان با این نوع تغذیه آشنا می کنیم .

دکتر اکبری متخصص ژنتیک گفت: عدم رشد در قد کودکان و نوجوانان می‌تواند علل مختلفی داشته باشد که تغذیه می‌تواند یکی از مهم ترین علل ممکن باشد. ژنتیک و ورزش‌ در رده‌های پائین‌تر قرار دارند.
وی در ادامه بیان کرد:در مورد تایید تغذیه کمبود هر یک از موارد پروتئین ، کلسیم، فسفر و منیزیم، روی ، ویتامین A، مس و ید می تواند در رشد قد تاثیر داشته باشد.
وی افزود: نوع تغذیه در رشد استخوان‌ها و افزایش قد بسیار موثر است بهترین غذا در سن پیش از یک سالگی شیر مادر و پس از آن غذاهای کمکی و ذخایر چربی بسیار موثر است.
کلسیم یکی از مواردی است که برای رشد طولی استخوان‌ها حیاتی است که نیاز روزانه هر کودک به کلسیم بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی گرم است که این کلسیم از منابع لبنی تامین می شود.
وی در ادامه افزود: در مورد نوجوانان پروتئین و املاح معدنی جزء عوامل تاثیر گذارتر در این دوره‌اند که بهتر است مقدار پروتئین لازم از طریق منابعی مثل گوشت گوسفند و گاو ، مرغ، ماهی ، تخم مرغ و شیر تامین شود.
وی خاطر نشان کرد: نوجوانانی که در سنین رشد هستند و افزایش قد خوبی ندارند می‌توانند با مصرف مکمل‌ها، ویتامین‌ها و املاح طبق دستور پزشک به رشد قدی‌شان بهبود ببخشند.
وی درپایان خاطر نشان کرد: نکته مهم دیگری هم وجود دارد که فعالیت‌های ورزشی هم کم حائز اهمیت نیستند و ورزش‌های کششی مثل والیبال ،‌بستکتبال و شنا هم می‌توانند بر رشد قدی کمک بزرگی کنند.
پزشکین : افزایش رشد قد کودکان و نوجوانان با این نوع تغذیه

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *