جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتانشاء درمورد تغذیه سالم برای کودک

اطلاعاتی درباره تغذیه سالم کودکان - قسمت دوم

 

  • توصیه می کنیم تا جایی که امکان دارد از مصرف غذاهای محتوی روغن های هیدروژنه ( جامد ) ، خودداری کنید. مسلماً بچه ها مقداری از این روغن ها را در غذای خود می خورند

در سری مقالات انشا در مورد تغذیه سالم به ادامه مطلب تحقیق درباره تغذیه سالم کودکان می پردازیم: در موضوع قبل در مورد نقش تغذیه و ملاک های یک تغذیه خوب صحبت کردیم. تغذیه ی خوب تغذیه ای است که وزن کودک را در حالت متعادل نگاه دارد نه اینکه باعث چاقی کودک شود. چاقی یکی از مشکلاتی است که اگر در سنین کم درمان نشود به مرور با افزایش سن باعث ایجاد مشکلات پیاپی خواهد شد.اگر با مشکل افزایش وزن فرزندتان مواجه شدید، فعالیت بدنی او را افزایش دهید. کودکان درشت اندام، از لحاظ ورزش کردن، با استعداد هستند و باید برای شرکت در تمرینات ورزشی، برای کاهش وزن، آن ها را تشویق کرد.

اگر برای انتخاب غذا، یک نمونه به عنوان مثال برای کودک خود بیاورید، بسیار بهتر و مؤثرتر از هر چیزی است که فقط گفته شود.

سعی کنید فعالیت و تحرک خود را افزایش دهید. با یکدیگر به گردش، دوچرخه سواری و شنا بروید. کاری نکنید که بچه ها احساس کنند باید مقدارغذای خود را کاهش دهند. فقط آنها را راهنمایی کنید تا جایی که امکان دارد از مصرف تنقلات بپرهیزند. کودکان در بیرون از خانه هر چیزی می خورند و شما فقط می توانید بر روی انتخاب غذاهایی که در خانه مصرف می شوند، اعمال سلیقه کنید .

اعلام خطر در مورد ابتلاء به چاقی دوران کودکی، دیابت نوع ۲ و بلوغ زودرس، آسان و ساده نیست،

ولی شما با این تدابیر می توانید از بروز چنین عوارضی پیشگیری کنید :

۱-  کاهش مصرف کربوهیدرات های تصفیه شده در منزل، مثل قند وشکر.

۲- افزایش مصرف میوه و سبزیجات، غلات کامل و سبوس دار، انواع حبوبات ، لوبیاها و دانه های دیگر.

۳- تشویق افراد خانواده به انجام تفریحات سالم.

توصیه می کنیم تا جایی که امکان دارد از مصرف غذاهای محتوی روغن های هیدروژنه ( جامد ) ، خودداری کنید. مسلماً بچه ها مقداری از این روغن ها را در غذای خود می خورند و اگر شما بخواهید جایگزینی مثل کلوچه، بیسکوییت، روغن بادام زمینی و غلات برای آن پیدا کنید، سعی و تلاش بیهوده و اشتباهی کرده اید.

هنوز در این زمینه مطالعات دقیقی صورت نگرفته ولی اثرات مضر چربی های ترانس ( از انواع چربیهای مضر دربدن ) در بدن واضح و آشکار است.

مزیت خرید از فروشگاههای مواد غذایی سالم این است که انواع مختلفی از غذاها در آنجا وجود دارند و شما می توانید آن دسته از موادغذایی را انتخاب کنید که در تهیه آنها از روغن های هیدروژنه ، استفاده نشده است (برای این کار می توانید بر چسب مواد تشکیل دهنده آنها را بخوانید).

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید