جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآیا می توان پس از زایمان سزارین زایمان دومی طبیعی باشد

images (1)

خیلی از خانم ها سوال می کنند که آیا می توان پس از زایمان سزارین زایمان دومی طبیعی باشد در این مطلب با توجه به مطالعات و پژوهش های انجام شده متخصصان پاسخ این سوال را بیان می کنیم  .

یک جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی درباره زنانی که تولد نخست فرزندشان را سزارین کردند و آیا امکان زایمان طبیعی خواهند داشت، توضیحاتی را ارائه کرد.

برخی مواقع زنان این سئوال را مطرح می‌کنند مبنی بر اینکه آیا مادرانی که زایمان نخست‌شان به روش سزارین بوده است می‌توانند برای بارداری بعدی به روش طبیعی زایمان کنند که در این رابطه دکتر آرین جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، توضیحاتی را ارائه کرد.

این جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی عنوان کرد: قاعدتاً کسی که سزارین شده است انجام زایمان طبیعی برای وی خطرناک است، زیرا بارها دیده شده بیماری که قبلاً سزارین شده و در حاملگی دوم درد شروع شده است موقع زایمان جای عمل قبلی روی رحم به شدت نازک و با کمترین فشاری پاره می‌شود که در این صورت هم برای جنین و هم برای مادر خطر ساز است.

وی خاطرنشان کرد: البته در موارد استثنایی که جنین کوچک باشد و یا لگن دچار تنگی نباشد و زایمان به خوبی و بدون اشکال پیش می‌رود می‌توان ریسک زایمان طبیعی را کرد منتهی این کار در اتاق عملی که وسایل سزارین نیز آماده باشد که به آن Double set up عنوان می‌شود، امکانپذیر است یعنی هم امکانات زایمان طبیعی و هم امکانات سزارین باید مهیا باشد.

 

پزشکین : آیا می توان پس از زایمان سزارین زایمان دومی طبیعی باشد

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید