جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآنچه در مورد وزن جنین در ۳۵ هفتگی نمیدانید

7698_496

دانستنی های پزشکی درباره آنچه در مورد وزن جنین در ۳۵ هفتگی نمیدانید ، با طرح سوال یکی از کاربران در این زمینه به این سوال در مورد وزن ایده آل جنین در این هفته پاسخ می دهیم .

سوال: وزن جنین در ۳۵ هفتگی ۲ کیلو و ۶۵۰ گرم اعلام شده، آیا مناسب است؟ وضعیت بارداری کاملا نرمال است. اگر کمه چیکار کنم تا به وزن مناسب برسه؟

پاسخ دکتر مینو آیرملو، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:

بررسی مسائل مربوط به رشد و وزن جنین بر عهده متخصص شماست و این مساله در محدوده وظایف مادران نیست و نگرانی در این مورد بی مورد است. اگر متخصص شما معتقد بودند که وزن جنین کم است، باید از ایشان بخواهید شما را بیشتر راهنمایی کنند و علل و درمان این مساله را بپرسید.

پاسخ دکتر مریم الماسی، جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی:

وزن بچه متناسب با ژنتیک و جثه والدین سنجیده می شود.  وزن کمتر از حدود انتظار با IUGR در جواب آزمایش شما نشان داده می شود.

برای تخمین وزن جنین باید سونوگرافی IUGR انجام دهید که جنین از نظر وزن بررسی می شود و ادامه حاملگی را تایید می کند. اگر وزن جنین و روند وزن گیری مشکل داشته باشد، یک سونوگرافی داپلر برای اندازه گیری جریان خون و فشار خون انجام می شود.  همچنین لازم است در سونوگرافی و آزمایشات از نظر میزان مایع دور جنین، جریان عروق بند ناف جنین، اندازه طول و اندازه دور سر جنین بررسی شود.

تغذیه بیشتر در وزن گیری مادر نقش دارد. برای کمک به وزن گیری جنین باید زیر نظر پزشک از مکمل های غذایی و مولتی ویتامین استفاده کنید. استراحت مطلق لازم نیست ولی از فشار و خستگی اجتناب کنید.

 

پزشکین : آنچه در مورد وزن جنین در ۳۵ هفتگی نمیدانید

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ