جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتآنچه در مورد احساسات زنان در دوران بارداری نمیدانید

878534_SeIgpne0

تحقیقاتی روی زنان باردار و احساسات زنان در این دوران بیان شده است بخوانید در این جا آنچه در مورد احساسات زنان در دوران بارداری نمیدانید با جزئیات کامل در ادامه مطلب .

تحقیقات نشان می‌ دهد: زنان باردار می ‌توانند احساسات را در چهره افراد بخوانند.

زنان باردار که به واسطه شدت یافتن هورمون های شان به مجموعه ‌ای از اعصاب با تغییرات و نوسانات خلقی مبدل می ‌شوند در تشخیص نشانه‌ های عصبانیت و خشم در چهره افراد بسیار دقیق‌ تر و حساس ‌تر عمل می‌ کنند در حالی که این توانایی در زنانی که باردار نیستند و نیز در مردان وجود ندارد.

مطالعات پیشین نیز تایید کرده ‌اند که زنان در مراحل خاصی از دوره عادت ماهانه می‌ توانند احساسات فرد را از نگاه کردن به چهره او دریابند و توجیه محققان برای این توانایی این است که سطح هورمون پروژسترون در چنین شرایطی به نقطه اوج خود می ‌رسد.

پژوهش جدیدی نشان داد که همین یافته در مورد زنان باردار نیز صدق می ‌کند و آن ها نه تنها می توانند احساس لذت و خوشحالی را به سرعت تشخیص بدهند بلکه حتی قادر هستند احساسات منفی را نیز خیلی دقیق ‌تر شناسایی کنند.

دکتر ربکا پیرسون و دستیاران وی در دانشگاه بریستول انگلیس، این پژوهش را با بررسی روی ۷۶ زن باردار انجام داده ‌اند.

پژوهشگران دریافتند: زنان باردار در هر مرحله از بارداری احساسات مثبت را به سرعت شناسایی می‌ کنند اما برای تشخیص احساسات منفی مانند عصبانیت، ترس و ناامیدی در ماه‌ های آخر بارداری قوی تر هستند.

زنان در این دوران هوشیارتر می ‌شوند و در نتیجه می‌ توانند تهدیدهای احتمالی را شناسایی کرده و در صورت ضرورت اقدام کنند.

این پژوهش در مجله “هورمون ها و رفتار” منتشر شده است.

 

پزشکین : آنچه در مورد احساسات زنان در دوران بارداری نمیدانید

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید