جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکینآنچه در مورد احساسات زنان در دوران بارداری نمیدانید

878534_SeIgpne0

تحقیقاتی روی زنان باردار و احساسات زنان در این دوران بیان شده است بخوانید در این جا آنچه در مورد احساسات زنان در دوران بارداری نمیدانید با جزئیات کامل در ادامه مطلب .

تحقیقات نشان می‌ دهد: زنان باردار می ‌توانند احساسات را در چهره افراد بخوانند.

زنان باردار كه به واسطه شدت یافتن هورمون های شان به مجموعه ‌ای از اعصاب با تغییرات و نوسانات خلقی مبدل می ‌شوند در تشخیص نشانه‌ های عصبانیت و خشم در چهره افراد بسیار دقیق‌ تر و حساس ‌تر عمل می‌ كنند در حالی كه این توانایی در زنانی كه باردار نیستند و نیز در مردان وجود ندارد.

مطالعات پیشین نیز تایید كرده ‌اند كه زنان در مراحل خاصی از دوره عادت ماهانه می‌ توانند احساسات فرد را از نگاه كردن به چهره او دریابند و توجیه محققان برای این توانایی این است كه سطح هورمون پروژسترون در چنین شرایطی به نقطه اوج خود می ‌رسد.

پژوهش جدیدی نشان داد كه همین یافته در مورد زنان باردار نیز صدق می ‌كند و آن ها نه تنها می توانند احساس لذت و خوشحالی را به سرعت تشخیص بدهند بلكه حتی قادر هستند احساسات منفی را نیز خیلی دقیق ‌تر شناسایی كنند.

دكتر ربكا پیرسون و دستیاران وی در دانشگاه بریستول انگلیس، این پژوهش را با بررسی روی ۷۶ زن باردار انجام داده ‌اند.

پژوهشگران دریافتند: زنان باردار در هر مرحله از بارداری احساسات مثبت را به سرعت شناسایی می‌ كنند اما برای تشخیص احساسات منفی مانند عصبانیت، ترس و ناامیدی در ماه‌ های آخر بارداری قوی تر هستند.

زنان در این دوران هوشیارتر می ‌شوند و در نتیجه می‌ توانند تهدیدهای احتمالی را شناسایی كرده و در صورت ضرورت اقدام كنند.

این پژوهش در مجله “هورمون ها و رفتار” منتشر شده است.

 

پزشکین : آنچه در مورد احساسات زنان در دوران بارداری نمیدانید

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)