افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

علت افزایش سرطان ریه در زنان چیست؟

تحقیقات جدید درمورد سرطان ریه در میان خانم ها
(2 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

براوردها نشان می دهند که تا سال ۲۰۳۰، احتمالا مرگ و میر ناشی از سرطان ریه در میان زنان به اندازه نصف میزان مرگ و میر در گذشته افزایش خواهد یافت چرا که شرکت های دخانیات در قرن بیست و یکم ، زنان را بیش از گذشته هدف قرار داده اند.

طبق تحقیقاتی که در روز ۴ شنبه در مجله سرطان منتشر شد، مرگ و میر ناشی از استعمال دخانیات ​​در میان زنان در بین سال های ۲۰۱۵  تا ۲۰۳۰ ، تقریبا ۴۳ درصد افزایش خواهد  داشت..

احتمالا کشورهای ثروتمند بالاترین میزان مرگ و میر را در ۱۲ سال گذشته خواهند داشت و این مقدار به احتمال زیاد بالاتر از میزان مرگ و میر افراد ساکن در اروپا و اقیانوسیه خواهد بود (استرالیا و نیوزیلند)، و پس از آن نیز آمریکا و آسیا در رتبه های بعدی قرار دارند.

دکتر جوزف مارتینز سانچز، نویسنده اصلی این مطالعه و اپیدمیولوژیست دانشگاه UIC بارسلونا، در این خصوص می گوید: دوره های فراگیر شدن استعمال دخانیات در کشورهای مختلف جهان متفاوت است.

smoking

چرا که سالیان سال قبل از اینکه استعمال دخانیات در آمریکا و آسیا به یک عادت رایج تبدیل شود، برای زنان کشورهای اروپایی و اقیانوسیه امری عادی بود، و به همین دلیل است که ما شاهد مرگ و میر بالای ناشی از سرطان ریه در این کشورها هستیم.

در حالی که افزایش مصرف سیگار الکترونیکی می تواند به کاهش میزان مرگ و میر ناشی از سرطان ریه کمک کند، اما شواهد موجود در این زمینه “متناقض و اندک” هستند.

جلوگیری از استعمال سیگار توسط مردم، موثرترین راه برای کاهش میزان سرطان ریه است، با این حال شرکت های دخانیات بیشتر بر روی کشورهای در حال توسعه متمرکز شده اند، چرا که در این راستا محدودیت هایی در سراسر اروپا و سایر نقاط وضع شده و، بنابراین  میزان مرگ و میر ناشی از سرطان ریه در سراسر جهان همچنان رو به افزایش است.

نرخ مرگ و میر به عنوان تعداد مرگ و میر ناشی از سرطان ریه به ازای هر ۱۰۰،۰۰۰ سال زندگی جمعیت یک کشور محاسبه می شود که  یک راه برای استاندارد سازی مرگ و میر در کشورهایی با امید به زندگی های متفاوت است.

مرگ و میر ناشی از سرطان ریه در سراسر جهان از  ۱۱.۲ مرگ و میر در هر ۱۰۰،۰۰۰ سال به ۱۶ مرگ در سال ۲۰۳۰. افزایش یافته است. و انتظار می رود تنها در اقیانوسیه شاهد کاهش میزان مرگ و میر به دلیل سرطان ریه باشیم.

smoking

میزان مرگ و میر بر اثر سرطان سینه در این دوره ۹ درصد کاهش یافته است . این امر نتیجه برنامه های غربالگری و پیشرفت های درمانی است که باعث شده سرطان سینه از همان مراحل اولیه  تشخیص داده شده و بتوان به راحتی با آن مقابله کرد، در حالی که در انگلستان و دیگر نقاط جهان، مرگ و میر به دلیل سرطان ریه به  شدت افزایش یافته، زیرا این سرطان تنها در مراحل نهایی تشخیص داده می شود.

یافته های دکتر مارتینز سانچز و تیمش، در ۵۲ کشور مورد مطالعه نشان می دهد که سرطان ریه در ۲۶ کشور جایگزین سرطان سینه خواهد شد و اگر اقدامات لازم جهت کاهش میزان استعمال سیگار در این جوامع انجام شود، مرگ و میر ناشی از سرطان ریه همچنان در سراسر جهان افزایش خواهد یافت .

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *