افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

آیا خوردن جیرجیرک برای بدن مفید است؟

ارتباط بین خوردن جیرجیرک و سلامتی روده
(امتیازی ثبت نشده است)

اگر میخواهید یک روده ی سالم داشته باشید، ممکن است جیرجیرک ها بهترین گزینه برای منوی غذایی شما باشند. آزمایش های جدید بالینی نشان داده اند که خوردن حشرات غنی از پروتئین سبب افزایش باکتری های سالم رودوی می شود و ممکن است التهاب بدن را کاهش دهد.

بسیاری از افراد از ایده ی خوردن حشرات به عنوان غذا احساس انزجار می کنند، اما یک تحقیق جدید نشان داده که این راهی برای بقا در آینده خواهد بود.

Crickets

جمعیت جهانی همچنان رو به افزایش است و افزایش دام ها برای محیط زیست بسیار خطرناک می باشد چرا که آنها  منابع زمینی و آب فراوانی را مصرف نموده و باعث انتشار متان زیادی در جو می شوند.

ما می دانیم که حشرات یک منبع غذایی مناسب برای انسان ها هستند، زیرا بر طبق برآوردهای جدید، آنها بخشی از رژیم غذایی حداقل ۲ میلیارد نفر را در سراسر جهان تشکیل می دهند.

تحقیقات اخیر نشان می دهند که بدن ما واقعا در هضم حشرات خوب عمل می کند و از آنجا که این موجودات غنی از مواد مغذی، نظیر پروتئین، ویتامین ها، مواد معدنی و چربی های سالم هستند برای بدن ما بسیار مفید می باشند.

والری استول، دانشمند علوم تغذیه ای موسسه مطالعات محیطی دانشگاه ویسکانسین-مدیسون نلسون، در این خصوص گفت: امروزه حشرات خوراکی توجهات زیادی را به سوی خود جلب نموده اند، در واقع  در اروپا و آمریکا، این حشرات می توانند به عنوان یک منبع پروتئینی پایدار جایگزین  دام های سنتی شوند.

اما حشرات حاوی فیبرهایی، مانند فیبر استخوانی در پوشش محافظ خود هستند، که متفاوت از فیبر رژیمی موجود در میوه ها، سبزیجات و دانه ها می باشد.

از آنجایی که فیبرهای رژیم غذایی باعث رشد “باکتریهای خوب” یا پروبیوتیک ها در روده می شوند، کاری که فیبر حشرات با  میکروبیوم ما می کند، تولید میکروب های پیچیده و مرموز همزیست است که در داخل ما زندگی می کنند و این همان چیزی است که استال و تیمش مورد آزمایش قرار داده اند.

آنها ۲۰ بزرگسال سالم بین ۱۸ تا ۴۸ ساله را برای مشارکت در آزمایش دعوت نمودند. نیمی از این گروه برای دو هفته مافین یا شیکی را که حاوی ۲۵ گرم پودر جیرجیرک بود مصرف کردند، در حالی که سایر گروه مافین یا شیک بدون پودر جیرجیرک را مصرف می نمودند.

این آزمایش با یک دوره دو هفته ای غذا خوردن طبیعی بدون پودر جیرجیرک برای ریکاوری بدن دنبال شد. نه شرکت کنندگان و نه محققان، نمی دانستند که کدام گروه در وعده های روزانه خود پودر جیرجیرک خورده اند.

در طول دوره آزمایشی، نمونه های خون و مدفوع شرکت کنندگان گرفته شد و پرسشنامه های دستگاه گوارش قبل از انجام آزمایش بالینی و پس از هر دوره ی دو هفته ای مصرف جیرجیرک تکمیل گردید.

Crickets

خون شرکت کنندگان نیز برای انجام انواع براوردهای بهداشتی همانند ارزیابی عملکرد کبد و آنزیم های مرتبط با التهاب آزمایش شد و مدفوع  آنها برای تجزیه و تحلیل تغییرات میکروبی و مواد شیمیایی التهابی موجود در دستگاه گوارش مورد آزمایش قرار گرفت.

هیچ یک از شرکت کنندگان در پرسشنامه هایشان، تغییری را که در دستگاه گوارششان رخ داده باشد ذکر نکردند و محققان هیچگونه  تغییرات کلی یا عوارض جانبی را در دستگاه گوارش یا ترکیب کلی میکروبی بدن آنها مشاهده ننمودند.

آنچه که این محققان کشف نمودند افزایش یک آنزیم متابولیکی مرتبط با سلامت روده و کاهش یک پروتئین التهابی در پلاسمای خون آنها به نام TNF-alpha بود که در بسیاری از بیماری ها نظیر سرطان، افسردگی های حاد، بیماری آلزایمر و بیماری التهاب رودوی نقش بسزایی را ایفا می کند.

استال گفت: این مطالعه ی بسیار کوچک نشان می دهد که مصرف حشرات به عنوان یک منبع غذایی پایدار باید در آینده مورد حمایت قرار گیرد.

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *