افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

آیا نوشیدن قهوه طول عمر انسان را افزایش می دهد؟

قهوه چگونه برای افزایش طول عمر انسان مفید است؟
(1 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

شواهد تحقیقاتی جدید، نشان می دهند که قهوه می تواند اثرات محافظتی بر سلامت فرد داشته باشد. این نوشیدنی مورد علاقه بسیاری از دانشجویان و کارمندان نه تنها باعث سر حال شدن فرد می شود بلکه کارایی وی را نیز افزایش می دهد، بنابراین محققان تصور می کنند که نوشیدن آن می تواند منافع بسیار زیادی برای سلامتی داشته باشد. آنها تصور می کنند که یکی از مزایای قهوه می تواند کاهش خطر مرگ و میر و افزایش طول عمر باشد.

در طول چند سال گذشته، مجله تحقیقات پزشکی به طور مرتب گزارش هایی را منتشر نموده که نشان می دهند مصرف کنندگان قهوه ممکن است از مزایای بسیار زیاد این نوشیدنی معجزه گر نظیر عمر طولانی تر منتفع شوند.

به عنوان مثال یکی از مطالعات انجام شده در سال گذشته نشان داد که قهوه میتواند از سلامت قلب و عروق محافظت کند، در حالی که مطالعه دیگری که در ماه گذشته انجام شد بیان می کند که این نوشیدنی ممکن است به تنظیم میزان قند خون نیز کمک کند.

به تازگی، محققان در جلسه مشترک انجمن سلطنتی پزشکی لندن به بحث در مورد اثرات مفید قهوه بر روی سلامت پرداختند. پروفسور میگوئل مارتینز گونزالس از دانشگاه نوورای اسپانیا تحقیقات دقیقی را انجام داده که نشان می دهد نوشیدن قهوه با کاهش خطر مرگ همراه است.

به طور خاص، پروفسور مارتینز گونزالس متوجه شده که نوشیدن بین سه تا شش فنجان قهوه در روز می تواند مرگ و میر را تا حد بالایی کاهش دهد. محققان می گویند با مصرف هر دو فنجان قهوه اضافی در روز، خطر مرگ تا میزان ۲۲ درصد کاهش می یابد.

موسسه اطلاعات علمی قهوه (ISIC) – که در میان اعضای آن شماری از شش شرکت عمده قهوه شامل Illycaffè، Jacobs Douwe Egberts، Lavazza، Nestlé، Paulig و Tchibo نیز حضور دارند، گزارش هایی را ارائه داده اند که یافته های ارائه شده در جلسه مذکور را تایید می کند.

آیا با نوشیدن بیشتر قهوه، خطر مرگ نیز به میزان بیشتری کاهش می یابد؟

یکی از مطالعاتی که در نشست انجمن سلطنتی پزشکی لندن مورد بحث قرار گرفت، نشان داد که نوشیدن قهوه به کاهش خطر مرگ مرتبط بوده و طول عمر را افزایش می دهد

متاآنالیزهای مختلف نشان داده اند که خطر مرگ کسانی که قهوه می نوشیدند نسبت به سایر افراد، کمتر از ۱۷ درصد است.

COFFEE

علاوه بر این، مطالعه انجام شده توسط محققان کالج امپریال لندن در بریتانیا که با همکاری IARC انجام شد نشان داد که در میان گروه افراد شرکت کننده ، کسانی که قهوه بیشتری مصرف می کردند، بدن سالم تر و عمر طولانی تری داشتند. .

علاوه بر این، تحقیقات انجام شده در رابطه با تحلیل ارتباط بین میزان مصرف قهوه و خطر مرگ و میر در میان جمعیت غیر سفید پوست ایالات متحده نشان داد که در شرکت کنندگانی که هر روز یک فنجان قهوه می نوشیدند، خطر مرگ نسبت به سایر شرکت کنندگان ، ۱۲ درصد کمتر بود.

محققان جلسه انجمن سلطنتی پزشکی به این نتیجه رسیدند که تنها کافئین نمی تواند موجب چنین اثری شده باشد.

در واقع متخصصان معتقدند که قهوه حاوی پلی فنول ها نیز هست ، این نوع مواد طبیعی که دارای اثر آنتی اکسیدانی هستند، ممکن است دارای خواص ضد التهابی باشند و می توانند از فعل و انفعالات استرس زا و پیر کننده در سطح سلولی جلوگیری کنند.

اطلاعات ارائه شده در رابطه با علت مرگ میر و طول عمر همراه با داده های امید به زندگی می تواند یک راه مفید برای درک سلامت عمومی مردم باشد و به دانشمندان کمک کند تا بتوانند از طریق تشویق مردم به مصرف مواد طبیعی نظیر قهوه طول عمر خود را افزایش دهند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *