افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

ریسک ابتلا به دیابت در خانم هایی با ساعات کاری زیاد

تحقیقات جدید نشان می دهند زنانی که هر هفته 45 ساعت یا بیشتر کار می کنند بیشتر به دیابت مبتلا می گردند.

تحقیقات جدید نشان می دهند زنانی که هر هفته ۴۵ ساعت یا بیشتر کار می کنند بیشتر به دیابت مبتلا می گردند. با این حال، مردانی که دارای ساعات کاری مشابهی در هر هفته هستند، به هیچ وجه تحت تاثیر قرار نمی گیرند. در حالی که تحقیقات پیشین نشان می دادند که ارتباط عمیقی بین یک هفته کاری طولانی مدت و افزایش خطر ابتلا به دیابت وجود دارد، بیشتر این مطالعات بر مردان تمرکز نموده بودند. نکته جالب توجه این است که، تحقیقات اخیر اثر متضاد این امر را در مردان نشان داده اند: یعنی هر چه تعداد ساعت های کار هفتگی مردان بیشتر باشد، میزان ابتلا به دیابت در آن ها پایین تر است. برای زنانی که ۴۵ ساعت در هفته یا بیشتر کار می کنند، خطر ابتلا به این بیماری بیشتر خواهد بود. در واقع در مقایسه با زنانی که هر هفته ۳۵-۴۰ ساعت کار می کنند، این زنان ۶۳ درصد بیشتر به بیماری دیابت مبتلا می شوند.

نویسندگان این مطالعه جدید که در مجله ی تحقیقات و مراقبت های دیابتی BMJ منتشر شد، اطلاعات مربوط به تحقیق سال ۲۰۰۳ انجام شده در جامعه کانادا را که شامل پاسخ دهندگان بین ۳۵ تا ۷۴ ساله بود مورد بررسی قرار دادند. علاوه بر این، این محققان به پایگاه اطلاعات بیمه سلامت انتاریو برای دریافت خدمات پزشکی مراجعه کرده و همچنین اطلاعات موسسه رژیم غذایی کانادا را برای کسب اطلاعات بیشتر مورد بررسی قرار دادند. در مجموع، بیش از ۷،۰۰۰ کارمند کانادایی در این پژوهش شرکت نمودند. محققان به بررسی ساعت کار این افراد پرداختند و عوامل ديگري نظیر جنسیت، وضعيت تاهل، والدين، قوميت، محل تولد، محل اقامت، شرايط بهداشتي درازمدت، سبک زندگي، وزن و شاخص توده بدنی نیز (BMI). برای کسب نتایج ارزشمند به تحقیق افزوده شد.

علاوه بر این، این محققان فاکتورهای منحصر به فرد محل کار از جمله شیفت های کاری و نوع کاری که پاسخ دهندگان انجام می دادند را برای کسب نتایج بهتر در تحقیق گنجاندند. در مجموع، زمانی که عواملی مانند سیگار کشیدن و میزان الکل در نظر گرفته شد خطر ابتلا به دیابت تنها اندکی کاهش یافت.

diabetes-risk-increased-in-women-who-work-long-hours

دیابت

دیابت یک مشکل گسترده در سراسر جهان است و تا کنون سلامت بسیاری از افراد را تحت تاثیر قرار داده است. هنگامی که فرد به دیابت مبتلا می شود، بدن او به درستی از انسولین استفاده نمی کند. پانکراس تولید هورمون را افزایش می دهد تا زمانی که دیگر نمی تواند با خواسته های بدن مطابقت داشته باشد. این امر باعث می شود سطح قند خون بالاتر از حد نرمال باشد و در نهایت می تواند طیف گسترده ای از مشکلات را در سراسر بدن ایجاد نماید.

انجمن دیابت آمریکا می گوید که بیش از ۳۰ میلیون نفر در ایالات متحده به دیابت مبتلا هستند و ۷ میلیون نفر از این افراد از داشتن چنین بیماری مطلع نیستند. دیابت در ایالات متحده آمریکا هفتمین علت اصلی مرگ و میر است و هر سال پزشکان ۱.۵ میلیون مورد جدید را کشف می کنند. در سراسر جهان، این تعداد به ۴۲۵ میلیون بزرگسال بالغ می رسد و البته نیمی از این افراد مبتلا هنوز شناسایی نشده اند. بنابراین پیشگیری و مدیریت دیابت، یک مورد ضروری برای سلامت عمومی است. چنین مطالعاتی می توانند به پزشکان کمک کنند تا رهنمودهایی لازم را برای بهبود وضعیت بیماران ارائه نموده و منجر به کاهش موارد ابتلا به دیابت در جهان گردند.

diabetes-risk-increased-in-women-who-work-long-hours

محدودیت ها و مراحل بعدی

اگر چه سوابق مورد استفاده در این مطالعه بین دیابت نوع ۱ و دیابت نوع ۲ تمایز قایل نمی شوند، برآورد شده است که دیابت نوع ۱ حدود ۵ درصد از افراد ۱۸ ساله یا بالاتر را گرفتار نموده، بنابراین بیشتر این موارد احتمالا جزو دیابت نوع ۲ می باشند. البته در آینده باید مطالعات بیشتری در این خصوص انجام شود و اگر نتایج آن مطالعات نیز با نتایج به دست آمده در این مطالعه سازگار باشد، ارائه دهندگان خدمات بهداشتی ممکن است به این نتیجه برسند که زنان باید ۴۰ ساعت یا کمتر در هفته کار کنند.

نویسندگان این مقاله در پایان سخنان خود بیان داشتند که “با توجه به افزایش سریع و قابل توجه شیوع دیابت در کانادا و در سراسر جهان، شناسایی عوامل خطرناک قابل تغییر مانند ساعت های کار طولانی، برای پیشگیری و وضع خط مشی های بهبودبخش مهم است، زیرا می تواند از موارد متعدد دیابت و بیماری های مزمن مرتبط با آن جلوگیری نماید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *