افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

ارتباط خودکشی با گرم شدن هوا

آیا گرمای کره زمین باعث افزایش خودکشی شده است؟
(2 رای, امتیاز میانگین: 5٫00 از 5)

به نظر می رسد که گرم شدن کره زمین تقریبا بر تمام جنبه های زندگی ما تأثیر گذاشته است و در این راستا یک مطالعه جدید نشان می دهد که ممکن است افزایش دمای هوا با افزایش میزان خودکشی در ایالات متحده و مکزیک مرتبط باشد.

متاسفانه، خودکشی هنوز یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در سراسر جهان است. به عنوان مثال، در ایالات متحده، به طور میانگین ۱۲۳ نفر در هر روز خودکشی می کنند.

در سال ۲۰۱۶، خودکشی به بیشترین میزان خود و چیزی در حدود دو برابر میزان قتل های رخ داده در آمریکا رسید.

suicide

در حقیقت، به گفته نویسندگان این مطالعات جدید، در سالهای اخیر میزان خودکشی های رخ داده در سراسر جهان نسبت به تمام انواع خشونت های میان فردی و بین گروهی بیشتر بوده است.

با وجود این آمار تکان دهنده، خودکشی هنوز هم به طور کامل درک نشده و به عنوان مقوله ای پیچیده، چند وجهی و عمیقا شخصی در نظر گرفته می شود. بنابراین تحقیق در مورد عوامل موثر بر میزان وقوع آن امری اجتناب ناپذیر اما چالش برانگیز است.

در طول سالها، برخی از محققان نتیجه گرفته اند که خودکشی در ماه های گرمتر – به ویژه در اواخر بهار و اوایل تابستان – اوج می گیرد. با این وجود، برخی مطالعات نتوانسته اند این ارتباط ظریف را شناسایی کنند و حتی بعضی وجود آن را کتمان کرده اند.

همچنین بخوانید: نشانه های رفتاری خودکشی

گرچه دما در طول تابستان افزایش می یابد، اما گرما ممکن است عامل اصلی بروز این اختلال نباشد و این احتمال وجود دارد که فاکتورهای فصلی دیگری نیز در این امر دخیل باشند. به عنوان مثال، در ماه های تابستان، میزان بیکاری افزایش می یابد و این امر ممکن است بر روحیه افراد تاثیر بگذارد.

در تلاش برای حل کردن این معما، تیمی به رهبری اقتصاددان متخصص، مارشال برک – از دانشگاه استنفورد کالیفرنیا – داده های لازم در این خصوص را جمع آوری نمودند.  آنها میزان خودکشی های رخ داده در چندین دهه گذشته را با سوابق افزایش دمای هوای هزاران ایالت آمریکا و شهرهای مکزیک انطباق دادند

و علاوه بر این از گنجینه وسیعی از اطلاعاتی که توییتر به آنها ارائه داده بود استفاده نمودند. با جستجوی حدود ۶۰۰ میلیون توییت، آنها پیامهایی را جستجو کردند که شامل کلمات «خودکشی»، «گرفتاریی» و «تنهایی» بود.

تجزیه و تحلیل ها نشان داد که هر چقدر آب و هوا گرمتر شود میزان خودکشی و میزان بیان افسردگی در توییتر افزایش خواهد یافت.

برک بیان داشت که گویا این تاثیر با توجه به این امر که جمعیت مورد مطالعه ثروتمند باشند یا نه تغییر چندانی نمی کند.و علاوه بر این، گویا استفاده از دستگاههای خنک کننده و تهویه مطبوع نیز تاثیر چندانی در کاهش ان ندارد. به عنوان مثال، در تگزاس نرخ خودکشی بالا است و با وجود تهویه مطبوع مداوم، این میزان نسبتا پایدار مانده است.

suicide

تاثیر تغییرات اقلیمی

دانشمندان در مرحله بعدی تحقیقات خود، می خواستند بدانند که چگونه تغییرات آب و هوایی ممکن است بر میزان خودکشی در ایالات متحده و مکزیک تاثیر بگذارد. برای انجام این کار، آنها تغییرات دما را از طریق مدل های آب و هوایی جهانی تخمین زدند.

یافته های آنها در مجله تغییرات طبیعی آب و هوا  منتشر شده است.

آنها نتیجه گرفتند که افزایش دما تا سال ۲۰۵۰ میزان خودکشی در ایالات متحده را به میزان  ۱،۴ درصد و در مکزیک در حدود ۳/۳ درصد افزایش داده است. نویسندگان بر این باورند که تغییرات اقلیمی کنترل نشده ممکن است “تا سال ۲۰۵۰ باعث افزایش تلفات ۹ تا ۴۰ هزار نقری  بر اثر خودکشی در سراسر ایالات متحده و مکزیک شود.”

سلیمان هانانگ، از دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، که در نگارش این مقاله همکاری نموده بود می گوید : “ما در حال بررسی اثرات گرم شدن کره زمین بر افزایش  درگیری ها و خشونت ها هستیم.

این مطالعه در نوع خود فوق العاده منحصر به فرد است زیرا همانطور که محققان بیان داشته اند نه تنها موجب شناسایی اثرات گرمایش کره زمین می شود بلکه سبب می شود بتوانیم راهکارهایی را برای مقابله با این امر جست و جو کنیم.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *