افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

آمار استفاده کودکان از داروهای ضد افسردگی مضر

ده ها هزار کودک از داروهای ضد افسردگی مضر استفاده می کنند

در انگلستان سالانه برای بیش از ۷۰،۰۰۰ کودک، از جمله نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از دانش آموزان مقطع ابتدایی، داروهای ضد افسردگی تجویز می شود.

قرص های ضد افسردگی با وجود خطرات غیر قابل جبرانی که برای مغز در حال رشد دارند، باز هم به کرات مورد مصرف قرار می گیرند.

به گفته کارشناسان، داروهای ضد افسردگی به ندرت برای کودکان اثربخش می باشند و در واقع مشکلات آنها را درمان نمی کنند.

antidepressants

آمارها و ارقام منتشر شده در این خصوص نشان می دهد که در انگلستان  از هر شش بزرگسال یک نفر از داروهای ضد افسردگی استفاده می کند که این میزان چیزی در حدود ۷.۳ ملیون نفر می باشد  در واقع میزان افرادی که از این داروها استفاده می کنند در طی سه سال، نیم ملیون افزایش یافته است.

از آنجا که تعداد نسخه های تجویزی، افزایش یافته، میزان استفاده از داروهای ضد افسردگی نسبت به قبل به دو برابر رسیده و به طور فزاینده ای برای مردم به یک داروی جایگزین برای هر بیماری تبدیل شده است.

آمارها نشان می دهد که حدود ۱۸۴۴ کودک زیر ۱۰ ساله از این داروها استفاده می کنند.

آمارهای سال گذشته نشان می دهد که نیم میلیون نفر از مصرف کنندگان داروهای ضد افسردگی در بازه ی سنی ۱۸ تا ۲۴ سال قرار داشتند که ۱۱ درصد از جمعیت کل کاربران این داروها را تشکیل می دهند.

اما تعداد افراد بالای ۶۰ سالی که از این داروها استفاده می کنند دو برابر کسانی است که در سنین ۲۰ سالگی خود قرار دارند.

کمپین های  حمایت از بهداشت روان می گویند دسترسی به درمان های دیگر، مانند “گفتار درمانی”، باید بیشتر در دسترس گروه سنی کودک و نوجوان قرار گیرد .
آندریا کیپرانی، یکی از روانپزشکان دانشگاه آکسفورد، در این خصوص می گوید: تجویز داروهای ضد افسردگی بسیار زیاد شده این در حالی است که تعداد زیادی از کسانی که این داروها را مصرف می کنند واقعا به آنها هیچ احتیاجی ندارند.

چیزی که مردم باید از آن اطلاع داشته باشند این است که داروهای ضد افسردگی یک روش درمانی سریع نیست.

او در ادامه ی سخنانش افزود: “ما باید از تجویز داروهای ضد افسردگی که برای رشد مغز مضر هستند دست بر داریم چرا که هنوز پیامدهای طولانی مدت استفاده از این داروها برای ما آشکار نشده است.

antidepressants

در سال ۲۰۱۶ یک مطالعه در این خصوص  توسط دکتر کیپرانی انجام شد که نشان داد بیشتر داروهای ضد افسردگی به کودکان و نوجوانانی که مشکلات جدی روانی دارند کمکی نمی کند و ممکن است برای برخی از آنها مضر باشد.

بررسی شواهد به دست آمده از ۳۴ آزمایش انجام شده نشان می دهد که از ۱۴ مورد از داروهای ضد افسردگی استفاده شده تنها یک مورد یعنی، Prozac، در رده ی سنی کودکان و نوجوانان دارای عملکرد بهتری نسبت به دارونما بود.

یکی دیگر از داروها، ونلافاکسین، با افزایش خطر ابتلا به افکار خودکشی و تلاش های خودکشی همراه می باشد . لذا کیپرانی به این نتیجه رسیبد که داروهای ضد افسردگی برای کودکان و نوجوانان دارای اثربخشی چندانی نیستند و تجویز آن ها تنها سبب سود بردن شرکت های دارویی تولید کننده این داروها می شود.

دکتر کیپرانی گفت که علاوه بر مخاطرات ذکر شده ممکن است این داروها سبب کشیده شدن جوانان به سوی مواد مخدر نیز بشوند.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *