جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتBasaglar جدیدترین دارو برای درمان دیابت نوع ۲

 Basaglar جدیدترین دارو برای درمان دیابت نوع ۲

images (1)

 Basaglar جدیدترین دارو برای درمان دیابت نوع ۲

قابل توجه بیماران دیابتی می خواهیم دستاورد یک پژوهشگر در زمینه درمان دیابت نوع ۲ را به شما معرفی کنیم همراه ما باشید با  Basaglar جدیدترین دارو برای درمان دیابت نوع ۲ .

یک داروی جدید دیابت ساخت شرکت Eli Lillyبنام  Basaglarاز طرف سازمان غذا و داروی آمریکا FDAتاییدشد.

  Basaglarانسولین گلارژین طولانی الاثری است که می تواند کنترل گلایسمیک  را در افراد  بالغ مبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ بهبود بخشد. این دارو تاییدیه ی آزمایشی خود را در  سال  ۲۰۱۴ ازسازمان  FDAدریافت کرد و هم اکنون تصویب نهایی آن انجام گردید.

به گفته ی سخنگوی شرکت الی لیلی ، Greg Kueterman، داروی Basaglarنسخه ی ارزان تر داروی  پرفروش لنتوس ساخت کارخانه ی سانوفی است. در ماه  سپتامبر گذشته مشکل، شرکت  الی لیلی درمورد داد خواهی حق ثبت اختراع شرکت سانوفی در راه اندازی تولید  Basaglarدر دسامبر ۲۰۱۶ در آمریا حل وفصل شد.

Basaglar توسط FDAپس از انجام دو کارآزمایی بالینی تأیید شد – که به ترتیب در آن  ۵۳۴ و ۷۴۴ بیمارمبتلا به دیابت نوع ۱ و ۲ شرکت داشتند- اطلاعات بدست آمده  خبر از ایمنی و اثر بخشی  این دارو به میزان مشابهی با لنتوس درکنار برخی اطلاعات خاص در مورد  Basaglar می داد.

 درسال ۲۰۱۴، Basaglarدر اروپا به عنوان یک داروی biosimilarبا نام Abrasiaتصویب شد. اصطلاح  biosimilarبه دلیل تشابه توالی پروتئینی که در لنتوس وجود دارد به این دارو داده شد. سازمان غذا و داروی آمریکا داروی Basaglarرا به عنوان بیوسیمیلار تصویب نکرد و آن را  “follow-on” biologicنامید.

Basaglarاز طریق تزریق زیرپوستی یک بار در روز ( در هر زمانی  از روز) استفاده  می شود اما نکته ی مهم در تزریق این دارو یک زمان مشابه  در هر روز است. مقدار و دوز دارو بر اساس نیاز بیمار تعیین می شود اما نباید در طول دوره ی هیپوگلایسمی تزریق گردد.

 این دارو می تواند سبب هیپوگلایسمی شود. تمام بیمارانی که از Basaglarاستفاده می کنند باید برمقدار قند خون خود نظارت داشته باشند علاوه بر این، رژیم انسولین تنها باید تحت نظارت پزشک تغییر داده شود.

شایع ترین عارضه ی Basaglarدر مطالعات بالینی شامل هیپوگلایسمی، واکنش درمحل تزریق، افزایش  وزن و واکنش های آلرژیک است.

 دکتر Guettier، مدیر بخش متابولیسم وغدد درون ریز محصولات در مرکز تحقیق و ارزیابی  دارو در FDAمی گوید: محصولات طولانی الاثر انسولین مانند انسولین گلارژین نقش مهمی در درمان  دیابت نوع ۱ و ۲ دارند، انتظار می رود تایید این دارو به دسترس بودن یک گزینه ی درمانی دیگر به بیماران و متخصصان  کمک کند.

 داروی Basaglarبا نام  Abasaglarدرسپتامبر ۲۰۱۵ درانگلستان عرضه شد. Abasaglarتوسط شرکت الی لیلی و بوهرنیگر اینگلهایم تولید شده است. این دارو از داروی Lantusیا Toujeoساخت شرکت سانوفی ارزانتر است.

پزشکین :  Basaglar جدیدترین دارو برای درمان دیابت نوع ۲

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید