جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغات۵ شیوه برای از بین بردن بوی غذا در خانه

73-8731

  • به منظور جذب بوهای ناخوشایند، می‌توانید یک ظرف کوچک را از سرکه، جوش شیرین یا قهوه پُر کرده و قبل از خواب در آشپزخانه کنار گاز بگذارید. هر یک از این سه مورد می‌تواند هر نوع بویی را که از غذا در آشپزخانه مانده است از بین ببرد.

چربی بیکن، ماهیِ تفت‌داده‌شده، ادویه کاری و … زمانی که غذا را سر سفره می‌گذارند، بوی بعضی از آنها هوش از سر آدم می‌برد. اما صبح روز بعد وقتی هم‌چنان این بو ادامه می‌یابد، واقعا چندش‌آور و افتضاح است. برای کاهش بوی تند برخی غذاها چه باید کرد؟ در اینجا به نکات جالبی می‌پردازیم که حتما تاثیرگذارند.
۱.هنگام آشپزی، در اتاق‌خواب و کمدها را ببندید
پارچه خیلی راحت روغن و بوها را به خود جذب می‌کند و نمی‌توان آن را خیلی سریع از بین برد یا تمیز کرد. بستن در اتاق‌ها و کمدها پیش از پختن هر چیز بودار و یا روغنی این اطمینان را ایجاد می‌کند که دیگر مجبور نخواهید بود در تختی بخوابید که بویی شبیه بیکن می‌دهد.
۲.تهویه را فراموش نکنید
یکی از بهترین راه‌ها برای پیشگیری از انواع بوها این است که آنها را هرچه سریع‌تر به بیرون هدایت کنید. اگر بالای گازتان هود دارید، پس حتما از آن استفاده کنید. یک دستگاه تهویه هوا یا فیلتر هوا می‌تواند بوهای روغنی هوا را موقع آشپزی خارج کند. حتی باز کردن پنجره هم می‌تواند راهگشا باشد. اگر هواکش بالای پنجره باشد بهتر است؛ چرا که بو را سریع‌تر به بیرون هدایت می‌کند.
۳.بلافاصله تمیزکاری کنید
اگر روی گاز روغن یا اضافه‌های غذا چکیده است بلافاصله آن را پاک کرده و هر چه سریع‌تر روی گاز را تمیز کنید. هیچ‌چیز بدتر از این نیست که صبح بیدار شوید و تابه‌ای پر از روغن مانده در آن روی گاز ببینید.
۴.ادویه‌های دلخواهتان را با حرارت ملایم تفت دهید
بوی دلنشین ادویه‌هایی مانند دارچین، سیر و یا پوست مرکبات را می‌توان با افزودن کمی آب روی اجاق، روی شعله کم جوشاند. به این شکل می‌توان از آنها در قالب خوشبوکننده طبیعی هوا استفاده کرد که باعث می‌شود هیچ بوی بد دیگری به مشام نرسد.
۵.یک ظرف سرکه، جوش شیرین و یا قهوه را در طول شب کنار گاز بگذارید
به منظور جذب بوهای ناخوشایند، می‌توانید یک ظرف کوچک را از سرکه، جوش شیرین یا قهوه پُر کرده و قبل از خواب در آشپزخانه کنار گاز بگذارید. هر یک از این سه مورد می‌تواند هر نوع بویی را که از غذا در آشپزخانه مانده است از بین ببرد.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید