افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

۵ خوراکی که بدن را ضدعفونی می کند

  • عصاره مغز استخوان یا خود استخوان مزایای ضد التهابی زیادی دارد. ویتامین ها، مواد معدنی و الکترولیت ها و همچنین اسیدهای آمینه به وفور در عصاره استخوان یافت می شود. عصاره استخوان به هضم غذا کمک می کند به طوری که دستگاه گوارش بهتر کارمی کند.

 

انسان در طی مصرف انواع ماده های غذایی در معرض مضرات و خواص آنها قرار می گیرد. سرماخوردگی، نفخ  معده، یبوست، خستگی و بسیاری بیماری های دیگر به راحتی با یک ماده غذایی از بین می روند.

بیماری های بسیاری هستند که از نفوذ یک ویروس یا اصطلاحا یک سم در بدن گسترش پیدا می کنند.

این چند ماده غذایی می توانند سم حاصل از بیماری را در بدن از بین ببرند.

 

چغندر

 

چغندر توانایی تمیز کردن خون و باز گرداندن انرژی را به بدن دارد. به طور طبیعی سم زدایی در بدن توسط کبد انجام می شود. چغندر سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد چرا که مواد معدنی بسیاری در آن به کار رفته است.

از جمله عناصر سودمندی که در چغندر یافت می شود پتاسیم، فیبر و منگز می باشد. این چند عنصر در بهبود جریان خون کمک بسیاری انجام می دهند.

زمانی که خون در تمامی اعضا بدن به صورت کامل جریان داشته باشد از عروق خونی محافظت بیشتری می شود و خستگی از بین می رود.

 

عصاره استخوان

عصاره مغز استخوان یا خود استخوان مزایای ضد التهابی زیادی دارد. ویتامین ها، مواد معدنی و الکترولیت ها و همچنین اسیدهای آمینه به وفور در عصاره استخوان یافت می شود. عصاره استخوان به هضم غذا کمک می کند به طوری که دستگاه گوارش بهتر کارمی کند.

آنتی اکسیدان موجود در استخوان جهت سرعت بخشیدن به سم زدایی بسیار مفید است.

زمانی که سم زدایی در بدن شکل می گیرد ضعف و خستگی از بین می رود.

 

توت

انواع توت ها سرشار از آنتی اکسیدان است. توت می تواند یک میان وعده سرشار از خاصیت باشد. خوردن توت های مختلف همراه با یک نان پر خاصیت مانند جو دوسر یک میان وعده کامل محسوب می شود.

توتها مزایای ضد التهابی قوی دارند که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند. توت یک غذا جهت کاهش وزن و طول عمر به شمار می رود.

انواع توت به خصوص زالزالک ها درجهت سلامت پوست نیز فعالیت می کنند.

 

رازیانه

رازیانه از جمله گیاهانی است که خاصیت تسکینی بسیار قوی دارد. این گیاه جهت تسکین دردهای سیستم گوارش شناخته شده است. این ماده غذایی که سرشار از فیبر است میزان زیادی ویتامین C دارد که جهت تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است.

رازیانه دارای خواص ضد باکتری می باشد. روغن این گیاه یا دم کرده رازیانه بسیار سودمند است.

دانه چیا

دانه  گیاه چیا فیبر بالایی دارد که حاوی حدود ۵ الی ۶ گرم فیبر در هر قاشق غذاخوری می باشد. شما می توانید در طی روز چند قاشق از تخم چیا را با مواد غذایی حاوی فیبر مخلوط کرده و میل کنید.

دانه این گیاه مزه خوشایندی ندارد اما سرعت هضم غذا را افزایش داده و سطح کلسترول را پایین می آورد. شما می توانید از دانه چیا درون اسموتی های خود استفاده کنید تا کمی مزه دار شود.در ضمن پنکیک چیا با مربای تمشک یا شاتوت نیز بسیار لذیذ و خوشمزه می شود.
این چند ماده غذایی در طی روز می تواند بسیاری از سموم را از بدن شما خارج کند.

با اضافه کردن این مواد غذایی به رژیم خود از بروز بیماری های ویروسی  و سموم بدن پیشگیری کنید.

 

منبع : نت نوشت

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *