افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

این ۴ خوراکی بهترین غذا برای دستگاه گوارش است

JamNewsImage11304087

  • این میوه تسکین‌دهنده معده یکی از بهترین ترکیبات در رژیم غذایی BRAT محسوب شده و برای افرادی توصیه می‌شود که در دوران بهبودی به خاطر دردهای معدی به سر می‌برند

برخی از غذاها هستند که باعث تحریک روده شده و در نتیجه باعث می‌شوند احساس نامساعد و نامطلوبی پیدا کنید، این غذاها شامل غذاهای تند، گوشت‌های چرب و سبزیجات چلیپایی مانند کلم – که باعث تولید گاز در بدن می‌شود- و از طرفی لوبیا‌هایی است که به سختی هضم شده و سرشار از فیبرهای غیرحلال مانند سبوس گندم هستند. در اینجا به برخی غذاهایی اشاره می‌کنیم که باعث هضم بهتر غذاها می‌شود.
موز
این میوه تسکین‌دهنده معده یکی از بهترین ترکیبات در رژیم غذایی BRAT محسوب شده و برای افرادی توصیه می‌شود که در دوران بهبودی به خاطر دردهای معدی به سر می‌برند. رژیم BRAT عبارت است از: موز، برنج، پوره سیب و تُست. این غذاها به راحتی جذب شده و مانع از اسهال می‌شود. از طرفی موز منبع غنی پتاسیم است و باعث جایگزینی الکترولیت‌هایی می‌شود که به خاطر اسهال یا استفراغ از بدن دفع شده است.
آب نارگیل
اگر حالت تهوع دارید، این نوشیدنی انرژی‌بخش می‌تواند مشکلتان را حل کند. آب نارگیل سرشار از مواد معدنی تنظیم‌کننده‌الکترولیت در بدن است که خصوصا برای هیدراته کردن مجدد بدن در طول معده‌درد یا بعد از آن و یا زمانی که احساس سردرد دارید، تأثیر بسزایی دارد.
سینه مرغ
اگر حس می‌کنید که دستگاه گوارشتان مشکل دارد نباید به هیچ وجه گوشت‌ چرب بخورید چرا که محتوای چربی اشباع‌شده بالای آن باعث تحریک جداره معده می‌شود. از سویی پروتئین کم‌چرب، خصوصا مرِغ بخارپز یا آب‌پز می‌تواند برایتان گزینه‌خوبی باشد، خصوصا اگر احساس می‌کنید شکمتان باد دارد.
پوره سیب‌زمینی
پوره سیب‌زمینی – البته بدون شیر، خامه یا کره – یکی دیگر از غذاهایی است که به کارکرد دستگاه گوارشتان کمک می‌کند. سیب‌زمینی جزو غذاهای نشاسته‌داری است که به راحتی هضم می‌شود اما پوره کردن آن باعث تجزیه فیبرهایش شده و در نتیجه هضم آن راحت‌تر می‌شود. از طرفی مواد مغذی هم دارد که شامل پتاسیم تنظیم‌کننده الکترولیت است.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *