افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

۱۰غذای عجیب و غریب

غذاهای عجیب و غریب: 10 حیوانی که زنده‌زنده توسط مردم خورده می‌شوند

به گزارش پزشکین به نقل از پروشات؛ در جهان غذاهای عجیب و غریب بسیار دیده می شوند. یکی از غذاهای عجیب غذاهایی هستند که جانداران مختلف به صورت زنده سرو می شوند. خرچنگ یکی از آن جانورانی است که اگر آن را کشته و سپس بپزید، سم آن به‌سرعت پخش‌شده و خطرناک است. به همین دلیل است که زنده‌زنده پخته و سرو می‌شود. اگرچه برخی از مردم معتقد هستند که شیوه پخت آن به‌طوری است که جانور درد نمی‌کشد، اما درباره حیواناتی که به‌صورت زنده خورده می‌شوند قضیه فرق می‌کند. در اینجا ۱۰ جاندار را می‌بینیم که به‌صورت زنده‌زنده آماده و خورده می‌شوند. برخی از تصاویر گرافیکی هستند.


۱۰. ساناکجی

ساناکجی یک غذای معروف کره‌ای است که احتمالاً درباره آن شنیده‌اید. این غذا از سس و روغن کنجد و هشت‌پاهای کوچک تهیه می‌شود. گاهی اوقات شاخک‌های کوچک هشت‌پاها بریده‌شده و سرو می‌شود، گاهی اوقات هم هشت پای کامل سرو می‌شود. مشخصه این غذا این است که در حین جویده شدن پاهای هشت‌پا هنوز تکان می‌خورند. حتی ممکن است که مکش‌های پای هشت‌پا در گلوی فرد گیر کند.


۹. خارپشت دریایی

یکی از عادت‌های ایتالیایی‌ها این است که به دریا بروند، خارپشت جمع‌آوری کنند و همان‌جا بخورند و این کار را Ricci di Mare می‌نامند. ازآنجایی‌که بخش خوراکی این جاندار یعنی تخم‌های آن در داخل قرار گرفته‌اند، با کمک ابزار خاصی آن را باز می‌کنند، هرچند با قیچی هم باز می‌شود. سپس این بخش را یا با قاشق خورده و یا لیس می‌زنند. اما هنگام هضم آن باید مراقب باشید.


۸. اودوری ابی

نوعی غذای ژاپنی که از میگوی تازه به دست می‌آید. پوسته و سر میگو کنده‌شده و در کنار آن سرخ می‌شود، در حین خوردن شاخک‌ها و پاهای میگو تکان می‌خورد. اگر میگو را در شراب قرار دهید، خوردن آن راحت‌تر می‌شود. به‌هرحال در حین جویدن میگو از بین می‌رود و دیگر نگران زنده‌بودن آن نخواهید بود. این غذا در رستوران بسیار گران است، زیرا برای آن‌که زنده آماده و سرو شود، به مهارت خاصی نیاز دارد.


۷. میگوی مست

این غذا کمی مانند غذای قبل است. تفاوتش این است که چینی است نه ژاپنی و همیشه زنده سرو نمی‌شود. اما هنگامی‌که زنده سرو شود در نوشیدنی به نام بایجیو است که حدود ۴۰ تا ۶۰ درصد آن الکل است. تفاوت دیگر این است که این غذا از میگوی بالغ استفاده می‌کند نه میگوی تازه متولدشده. همچنین این غذا به‌عنوان غذای اصلی سرو می‌شود که در آن حدود ۱۰ میگو استفاده‌شده، اما در غذای قبل تنها یک میگو استفاده می‌شد. اما تفاوت عمده‌اش این است که در این غذا میگوها کاملاً زنده و فعال هستند و حتی گاهی اوقات باید آن‌ها را محکم گرفته و از پرش آن‌ها جلوگیری کنید. حتی اگر آن‌ها را خوب نجویده باشید هم ممکن است در معده‌تان زنده باشند.


۶. سالاد نوما

این غذا یک غذای کوپن هاگنی محسوب می‌شود اما در چند سال اخیر در رستوران‌های جهان سرو می‌شود، بنابراین ممک است که در دستور تهیه آن تغییراتی اعمال شود. در این نوع سالاد، چندین مورچه بر روی تکه‌ای کاهو قرار گرفته‌اند و حرکت می‌کنند. اما برای اینکه حرکت آن‌ها کمتر باشد معمولاً آن را سرد می‌کنند. در بسیاری از فرهنگ‌ها خوردن حشره چندان رایج نیست، اما در برخی فرهنگ‌ها برای سرو آن بیش از ۳۰۰ دلار پرداخت می‌کنند.


۵. کازو مارزو

کازومارزو یک پنیر ساردینی است که از شیر گوسفند تهیه می‌شود. حتماً برایتان سؤال پیش‌آمده که شیر که جاندار نیست. بله! اما قسمت حال به هم زن ماجرا این است: کرم‌ها! پنیر به درجه‌ای می‌رسد که خیلی‌ها تصور می‌کنند تجزیه می‌شود. سپس کرم‌ها بر روی پنیر قرار می‌گیرند تا چربی آن را جدا کنند. آن‌ها پنیر را می‌خورند تا جایی که به حالت مایع تبدیل شود. برخی از افراد کرم‌ها را از روی پنیر برمی دارند و بعد شروع به خوردن می‌کنند، اما برخی دیگر با همان کرم‌ها مشغول خوردن می‌شوند. سپس باید چشم‌هایشان را بپوشانند، زیرا ممکن است کرم‌ها به دنبال راهی برای فرار باشند.

۴. ساشیمی قورباغه

این غذا بسیار معروف است. برای تهیه این غذا قورباغه در آشپزخانه آماده است تا کسی آن را سفارش دهد، سپس بیرون آورده شده و در یک بشقاب بزرگ خرد می‌شود. ممکن است برای شما آزاردهنده باشد که یک قورباغه جلوی چشمتان چند تکه شود، اما برای خیلی‌ها چنین نیست. اما هنوز تمام نشده، زیرا قلب قورباغه که هنوز در حال تپیدن است نیز بیرون آورده می‌شود.


۳. ایکیزوکوری

این غذا که نوعی ساشیمی است به معنای “غذای زنده” است که از نوعی ماهی تهیه می‌شود. ماهی‌ها همانند خرچنگ در تنگ بزرگی قرار دارند که مشتری می‌تواند ماهی موردنظر خود را انتخاب کند. شاید این کار هم برای خیلی‌ها مشکل باشد اما هنوز تمام نشده است. پس‌ازاینکه ماهی انتخاب شد، به‌سرعت آماده می‌شود. اما تفاوت اصلی این غذا با سایر غذاهای لیست این است که آشپز فقط چندتکه از آن را بریده و سایر قسمت‌ها را دست‌نخورده باقی می‌گذارد. حتی برش آن قسمت‌ها هم به‌گونه‌ای است که فرد می‌بیند که قلب ماهی در حال تپیدن است و دهانش باز و بسته می‌شود. این غذا ممکن است باعث شود که فرد عذاب وجدان گرفته و گیاهخوار شود.

۲. یینگ یانگ یو

معنی نام این غذا این است: “ماهی مرده و زنده”. این غذا هم تقریباً مانند غذای پیشین است با این تفاوت که در غذای قبل ماهی به‌صورت زنده خورده می‌شود، اما در اینجا ماهی به‌صورت زنده سرخ شود، البته غیر از سر ماهی. سپس با سس شیرین و ترش سرو می‌شود، درحالی‌که ماهی هنوز زنده است و سرش تکان می‌خورد. این ماهی به‌سرعت سرخ می‌شود تا قسمت‌های داخلی آن زنده باقی بمانند، بنابراین ماهی حدود ۳۰ دقیقه زنده است. دلیل شهرت این‌گونه غذاها تازه بودن آن‌ها است. هرچند که این غذا در سال‌های گذشته بحث‌برانگیز بوده است، اما بسیار محبوب است.


۱. صدف

بیشتر افراد صدف را امتحان کرده‌اند اما شاید ندانند که یک جاندار زنده را خورده‌اند. ازآنجایی‌که صدف‌ها بسیار سریع‌تر از هر جاندار مرده دیگری فاسد می‌شوند، بنابراین به‌صورت زنده سرو می‌شوند. زمانی که پوسته آن‌ها شکسته شود، قسمت داخلی فقط برای مدت کمی سالم می‌ماند. زمانی که پوسته از گوشت جدا شود، جاندار از بین می‌رود، به همین دلیل است که پس از جدا کردن پوسته سریع قسمت داخلی را می‌خورند. شاید واقعاً آزاردهنده باشد، اما این غذا نسبت به غذاهای دیگر رایج‌تر است. شاید خیلی از شماها صدف خورده باشید، درحالی‌که ندانید یک موجود زنده را خورده‌اید، البته شاید بازهم آن را امتحان کنید.

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *