جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکینچطور بفهمیم بیماری قلبی داریم یا خیر

چطور بفهمیم بیماری قلبی داریم یا خیر

2015-12-22-02-53-19-ب

 

 

پژوهشگران بیان کرده اند که بیماری قلبی دارای معیارهایی هست که افراد می توانند تشخیص دهند در معرض بیماری قلبی هستند یا نه ؟ همراه ما باشید در این مقاله با این که چطور بفهمیم بیماری قلبی داریم یا خیر .

شاخص های مهم برای تعیین این که شما در معرض بیماری های قلبی هستید یا نه عبارتند از میزان فشار خون و میزان کلسترول خون.

در صورتی که میزان فشار خون یا کلسترول خون در حد خطرناک یا نزدیک به آن باشد، لازم است اقداماتی برای حفظ سلامت قلب تان انجام دهید. اما این میزان خطرناک اعداد تقریبا مشخصی دارد.

توصیه های انجمن قلب آمریکا در مورد فشار خون و کلسترول خون عبارتند از:

در حال استراحت فشار خون طیبعی باید ۱۲۰ روی ۸۰ میلی‌ متر جیوه باشد. فشار خون ۱۴۰ روی ۹۰ میلی‌ متر جیوه یا بیشتر پرفشاری خون یا فشار خون بالا محسوب می ‌شود؛ و وضعیت بین این دو حد را پیش- پرفشاری خون می گویند.

افرادی که فشارشان در طیف پیش- پرفشاری خون قرار دارد( یعنی فشار سیستولی یا حداکثرشان بین ۱۲۰ تا ۱۳۹ میلی ‌متر و فشار دیاستولی یا حداقل‌ شان بین۸۰ تا ۹۰ میلی ‌متر جیوه است، باید تغییراتی در سبک زندگی تغییراتی به منظور جلوگیری از بیماری قلبی ایجاد کنند.

میزان کلسترول کل خون باید کمتر از۲۰۰ میلی‌ گرم در دسی‌ لیتر باشد. کلسترول خون در حد ۲۴۰ میلی گرم در دسی ‌لیتر و بیشتر غیرطبیعی و بالا محسوب می‌شود. مقادیر بین این دو حد خطر بیماری قلبی را به طور متوسطی افزایش می دهد.

کلسترول بد یا همان ال دی ال در شرایط ایده‌آل باید زیر ۱۰۰ میلی‌گرم در دسی ‌لیتر باشد. افرادی که میزانال دی ال خونشان ۱۶۰ میلی ‌گرم در دسی ‌لیتر یا بالاتر باشد در معرض خطر بالای بیماری قلبی قرار دارند.

میزان کلسترول خوب یا اچ دی ال در مردان باید ۴۰ تا ۵۰ میلی گرم در دسی‌ لیتر و در زنان ۵۰ تا ۶۰ میلی گرم در دسی ‌لیتر باشد. میزان اچ دی ال پایین ‌تر از ۴۰ میلی ‌گرم در دسی ‌لیتر خطر بالای بروز بیماری قلبی را در بر دارد.

 

پزشکین : چطور بفهمیم بیماری قلبی داریم یا خیر

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)