جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتگیاه کلپوره خواص جالب آن

1

گیاه گلپورهاز جمله گیاهانی می باشد که بسیار پرخاصیت می باشد ولی شاید تا به حال اسم آن را هم نشنیده باشید حال ما برای شما گیاه گلپوره خواص جالب آن در این بخش قرار داده ایم.کلپوره گیاهی است که در مناطق معتدل و کوهستانی رشد می کند و حدود ۱۰۰۰ سال است که از رویش آن می گذرد. تاریخ استفاده از این گیاه به زمان بقراط برمی گردد.

این گیاه، دارویی می باشد که بوعلی سینا درکتابش به آن اشاره کرده است. کلپوره خاصیت دارویی بسیار متنوعی دارد و قدرت درمانی بالایی دارد. با استفاده از این دارو به علت قدرتی که دارد نتیجه بسیار سریع مشاهده می شود.از جمله خواص این داروی گیاهی کاهش قند، کاهش درد و ضعف اعصاب می توان نام برده است. البته این داروی گیاهی برای بیماری های عفونی و مفصلی بسیار مفید می باشد.

از جوشانده غلیظ این گیاه و با ترکیب آن با کمی آب می توان به عنوان داروی راشیتیسم به ویژه در کودکان و روماتیسم استفاده کرد. علت تاثیر گذاری بسیار بالای این دارو بر کاهش قند حفاظت آن از لوزالمعده می باشد. کسانی که می خواهند از این گیاه به عنوان کاهش دهنده قند خون استفاده بکنند بهتر می باشد بدانند که استفاده همزمان این گیاه دارویی با سایر داروهای کاهش قند توصیه نمی شود.

خواص دارویی گیاه کلپوره برای بدن چیست؟کلپوره یا مریم گلی را برای بهبود جوش های بدن نیز می توان استفاده کرد.این گیاه به شکل بوته ای با گل های سفید و خوشبو می روید اما طعم بسیار تلخی دارد. طریقه مصرف این دارو  بیشتر به شکل جوشانده است.نکته قابل توجه در مورد این دارو این می باشد که استفاده این دارو برای زنان باردار و کودکان زیر چهارسال اصلا توصیه نمی شود.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید