جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتگودی زیر چشم و پف چشم را چطور درمان کنیم ؟

fo1406

 

خیلی از مردان و زنان به سن بالاتر که می رسند چشمانشان گود می افتد یا پف می کند و فرد بدنبال راهی برای درمان این گودی است و می توانید به راحتی گودی چشم و پف چشمان خود را خودتان خوب کنید و زیبایی را دوباره به چشمان خود هدیه دهید
معمولا درسنین بیست  پنج و سی پنج سالگی اطراف چشم در مردان و زنان یک حالت فرو رفتگی پیدا می کند  و افتادگی زیر چشم در سنین سی سال تا چهل و پنج سالگی  شایع است.
خستگی، استعمال دخانیات، ژنتیک، شکلات آب و هوایی عوامل ایجاد پف یا سیاهی دور چشم هستند گاهی مشکلات کم‌خوابی یا پرخوابی و خستگی روزمره،باعث ایجاد این مشکلات هستند با کمک چند روش که در  زیر با آنها اشاره می‌شود تخفیف علائم امکان پذیراست.
چند روش برای بر طرف کردن گودی و پف زیر چشم:
چای کیسه‌ای:
برای مصرف این چای، پیشنهاد می‌شود دو بسته چای مصرف شده را به مدت ۱۰ دقیقه در یخچال قرار  دهید و بعد به حالت خوابیده روی چشم‌هایتان بگذارید. این روش بسیار مناسب برای روزهایی است که از کم خوابی یا پر خوابی، زیر چشم پف می‌کند.
پوست خیار:
خیار حاوی ویتامین K  و مناسب فعال سازی جریان خون است دو برش دایره‌ای خیار را به مدت ۱۰ دقیقه در یخچال گذاشته سپس به مدت ۱۰ دقیقه روی چشم‌های بسته قرار دهید .
یخ:
سرما نیز جریان خون اطراف چشم و طبع جریان مویرگ‌های زیر چشم را نیز فعال می‌کند البته اثر بخشی سرما و یخ سریع است، اما پایدار نیست و حدودا ۲۰ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. پیشنهاد می‌شود کمی یخ را در دستکش و یا کیسه قرار داده و به مدت ۱۰ دقیقه روی زیر چشم‌ها قرار دهید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید