جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتکمبود ویتامین دی در مردان چه مشکلاتی بوجود می آورد

کمبود ویتامین دی در مردان چه مشکلاتی بوجود می آورد

download (1)

 

پژوهشگران پس از تحقیقات زیاد روی ویتامین دی در مردان به بیان این موضوع پرداخته اند که کمبود ویتامین دی در مردان چه مشکلاتی بوجود می آورد همراه ما باشید در ادامه مطلب .

سرطان پروستات در مردانی که کمبود ویتامینD دارند، تهاجمی تر است. محققان به پزشکان توصیه می کنند قبل از عمل جراحی پروستات، سطح ویتامین D بیمار را بررسی کنند و پس از افزایش سطح ویتامین D با دارو، اقدام به عمل جراحی کنند.

مردان بیشتر ساعات روز را در اداره و محل کار خود می گذرانند و از نعمت آفتاب محرومند، بنابراین باید به طور مداوم سطح ویتامین Dبررسی شود و در صورت لزوم از مکمل های ویتامین D استفاده شود.

شیر، حبوبات، ماهی و روغن ماهی، تخم مرغ، آب پرتقال، قارچ ، انواع پنیر و خاویار حاوی مقدار زیادی ویتامین D هستند و نورخورشید مهمترین منبع ویتامین D است.

حقایقی در مورد سرطان پروستات

-مردان از پنجاه سالگی به بالا، بیشتر در معرض سرطان پروستات قرار دارند.

-داشتن پدر، برادر یا پسر مبتلا به سرطان پروستات، احتمال ابتلا به بیماری را افزایش می دهد.

– به گزارش انجمن سرطان آمریکا (ACS) سرطان پروستات دومین سرطان شایع در میان مردان و دومین عامل مرگ و میر ناشی از سرطان است.

– از میان هر هفت مرد آمریکایی، یک نفر به این عارضه مبتلا می شود.

-در انگلیس نیز سالیانه حدود ۴۱ هزار نفر به این بیماری مبتلا می شوند.

– گرچه میانگین سنی ابتلا بیش از ۶۰ سال است؛ ولی بروز آن در سنین قبل از ۴۰ سالگی نیز دیده شده است؛ بنابراین پزشکان معتقدند که مردان بالای ۴۰ سال باید سالی دوبار تحت غربالگری سرطان قرار گیرند.

-نژاد، محیط زندگی، عوامل ژنتیکی و شیوه زندگی مهمترین علل بروز این بیماری هستند.

پزشکین : کمبود ویتامین دی در مردان چه مشکلاتی بوجود می آورد

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید