افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

کشف راهی برای درمان طاسی

کشف راهی برای درمان طاسی

  • نقص در Tregs احتمالا مسئول بروز آلوپسی آره آتا (alopecia areata)، اختلال ایمنی شایع عامل ریزش موی منطقه ای، بوده و می تواند در بروز سایر اشکال طاسی از جمله الگوی طاسی مردانه نیز نقش داشته باشد.

 

سلول های تی تنظیمی (Tregs) نوعی از سلول های ایمنی هستند که به طور کلی با کنترل التهاب در ارتباط هستند.

استادیار درماتولوژی در دانشگاه کالیفرنیا در سانفرانسیسکو (UCSF) و نویسنده ارشد این مطالعه گفت: زمانی که یک مو می افتد،  باید مجددا رشد کند. تصور می شد که کل این فرآیند وابسته به سلول های بنیادی هستند، اما در مطالعه اخیر دریافتیم که Tregs نقش مهمی در تحریک بازسازی فولیکول مو ایفا می کنند.

بدون سلول های ایمنی تنظیمی (Tregs) به عنوان شریک، سلول های بنیادی قادر به بازسازی فولیکول های مو نیستند و این مسأله منجر طاسی می شود.

 

سلول های ایمنی ضد التهاب

به طور معمول، سلول های تی تنظیمی (Tregs) در نقش صلح بان عمل کرده و وظیفه اطلاع رسانی به سیستم ایمنی برای تمایز قائل شدن بین دوست و دشمن را برعهده دارند. زمانیکه این سلول ها درست عمل نکنند، مشکلات مختلفی از جمله آلرژی به مواد غذایی مانند پروتئین بادام زمینی یا موی گربه، یا اختلالات خودایمنی بروز می کند.

مانند سایر سلول های ایمنی، اغلب Tregs در غدد لنفاوی قرار دارند، اما برخی از آنها به طور دائم در بافت های دیگر که مسئول عملکردهای متابولیک و ایفای نقش طبیعی ضد التهابی هستند، دیده می شوند. به عنوان مثال، در مطالعه قبلی این محققان مشخص شده بود که این سلول ها به ایجاد تحمل ایمنی نسبت به میکروب های پوست سالم در نوزادان موش های کمک می کنند.

نقص در Tregs احتمالا مسئول بروز آلوپسی آره آتا (alopecia areata)، اختلال ایمنی شایع عامل ریزش موی منطقه ای، بوده و می تواند در بروز سایر اشکال طاسی از جمله الگوی طاسی مردانه نیز نقش داشته باشد.

از آنجائیکه همان سلول های بنیادی (درگیر در بازسازی فولیکول) مسئول کمک به ترمیم پوست پس از جراحت هستند، این احتمال وجود دارد که Tregs در عین حال، نقش کلیدی در ترمیم زخم ایفا می کنند.

این مطالعه که نتایج آن در مجله Cell منتشر شد، می تواند به توسعه روش های درمانی جدید برای بیماری های ریزش موی خود ایمن از جمله آلوپسی آره آتا منجر شود.

منبع: بهداشت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *