جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتکاربرد استفاده دارو تیروکسین

47565776

اگر بیماری تیروئید دارید یا در خانواده کسی به این بیماری مبتلا هست حتما در داروهایشان تیروکسین را دیده اید در این جا به کاربرد استفاده دارو تیروکسین و مضرات آن را بیان می کنیم .

 

برای افراد مبتلا به کم‌کاری تیروئید معمولاً داروی تیروکسین تجویز می‌شود.

این دارو می‌تواند عامل ابتلا به ناراحتی‌های قلبی- عروقی باشد. داروهایی که برای درمان اختلال‌های غدد تیروئید تجویز می‌شود می‌توانند ضربان قلب را افزایش دهند و در افراد مبتلا به مشکل‌های کرونر باعث تشدید علائم بیماری قلبی شود. درد قفسه سینه و خس‌خس سینه و حتی سکته می‌تواند از عوارض مصرف این دارو باشد.

در صورتی که دچار مشکل‌های قلبی- عروقی هستید و با مصرف این داروها دچار علائم قلبی شدید حتماً با متخصص تماس بگیرید. اما هرگز سرخود مصرف دارو را قطع نکنید. متخصصان غدد معمولاً برای افراد مبتلا به مشکل‌های قلبی تیروکسین تجویز نمی‌کنند و در صورت تجویز برحسب نظر پزشک یک‌دوم یا یک‌چهارم دارو باید مصرف شود.

داروهای دیگری که متاسفانه مصرف آنها بسیار شایع است و بسیاری از افراد بدون تجویز پزشک رو به مصرف آن می‌آورند داروهای ضدافسردگی است. این داروها نه تنها عامل تصادف‌های جاده‌ای هستند بلکه بر اساس تحقیقات اخیر پژوهشگران می‌توانند باعث سکته‌های مغزی شوند. بررسی‌ها نشان داده تری‌سیکلیک‌هایی مانند (laroxyl) و مهارکننده‌های انتخابی باز جذب سروتونین مانند Prozac و Seroxat و Seropram با افزایش قطر عروق خونی کاروتید می‌توانند باعث سکته مغزی شوند. مصرف داروهای ضدافسردگی غیر از این موضوع می‌تواند باعث خونریزی‌های گوارشی در افراد سالمند و اختلال‌های جنسی شود.

 

پزشکین : کاربرد استفاده دارو تیروکسین

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید