جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتچگونگی ابراز احساسات کردن زوجین

چگونگی ابراز احساسات کردن زوجین

za4-2369

 

بیان حس و احساسی که نسبت به همسرتان دارید خیلی نقش دارد در زندگی شما و صمیمت بیشتر بین خانواده در این مطلب گفته روانشناسان درباره چگونگی ابراز احساسات کردن زوجین را در اختیار شما می گذاریم .

اعظم بیان لو روان‌شناس بالینی گفت: در رابطه با عشق، ابتدا باید بدانیم که عشق چیست و به چه نوع ارتباطی عاشقانه می‌گویند تا بتوانیم درباره نحوه ابراز عشق و محبت صحبت کنیم، در صورتی که پایه‌های عشق و ارتباط بین دو فرد صحیح بنا نشده باشد یا یکی از مولفه‌های عشق را نداشته باشند، باید ابتدا آن رابطه اصلاح شود و سپس درباره نحوه ابراز عشق صحبت کرد.
وی گفت: یک عشق دارای سه وجه و ویژگی است که شامل، میل، صمیمیت و تعهد است. بنابراین، ارتباطی که یکی از این سه وجه را دارا نباشد، یک ارتباط عاشقانه کامل نیست و باید به فکر اصلاح آن ارتباط بود نه اینکه فقط به موضوعی مانند چگونگی ابراز عشق و علاقه در این ارتباط پرداخت.
بیان لو ادامه داد: با فرض اینکه در یک ارتباط هر سه مولفه برقرار است، در خصوص نوع ابراز عشق و علاقه در این ارتباط می‌توان گفت که باید زوجین به این نکته مهم توجه داشته باشند که ممکن است هر فردی نحوه ابراز عشق و علاقه‌اش با شریک زندگیش متفاوت باشد، بنابراین نباید انتظار داشته باشیم تا همانگونه که ما ابراز عشق می‌کنیم او نیز دقیقاً مشابه ما به ابراز عشق ما پاسخ دهد.
بیان لو افزود: اولین و مهمترین مسئله این است که از روحیه طرف مقابل خود آشنایی داشته باشیم، بدانیم چه نیازهای روانی دارد، نگرانی‌ها و تنش‌هایش چیست، در چه نوع مسائلی شاد می‌شود و از آن لذت می‌برد، وقتی به این گونه ویژگی‌های روانی همسرتان آشنا باشید بهتر می‌توانید شیوه ابراز عشق و علاقه خود نسبت به او را انتخاب کنید، مهمترین کار برای این مسئله هم این است که زوجین با یکدیگر به گفت‌و گو بپردازند و نیازها و انتظاراتشان را از طرف مقابل مطرح کنند، این گونه گفت‌و گوها علاوه بر اینکه صمیمیت را در بین آن‌ها بیشتر می‌کند و موجب شناخت بیشترشان از روحیه طرف مقابل می‌شود بلکه به طرف مقابلشان نشان می‌دهد که او به احساسات، تجربیات، ارزش‌ها و افکار او احترام می‌گذارد و برایش مهم است.
این روان شناس بیان کرد: این شناخت‌ها می‌تواند در انتخاب نحوه ابراز عشق، آن‌ها را کمک کند، در نهایت اینکه، ابراز عشق هم می‌تواند کلامی باشد و هم غیر کلامی که باید توجه داشته باشند که هرگز به صورت تکراری و مدام فقط از یکی از روش‌ها استفاده نکنند، یعنی همیشه از ابراز عشق غیر کلامی استفاده نکنند، بلکه از شیوه کلامی هم لازم است استفاده شود، همین طور برعکس. اغلب در زمینه ابراز عشق، زنان بهتر از مردان هستند. یعنی توانایی بیشتری برای عشق ورزیدن و ابراز کلامی و غیر کلامی آن دارند. در حالی که مردان با اینکه ممکن است واقعا از زندگی و همسر خود راضی باشند و عاشق هم باشند و در ابراز آن مهارت کمتری نسبت به زنان دارند که لازم است مردان در این زمینه تلاش و تمرین بیشتری داشته باشند.
پزشکین : چگونگی ابراز احساسات کردن زوجین
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید