افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

چگونه با چاقی و تفکر داشتن اضافه وزن کنار بیاییم ؟

ra4-3837

لازم است بدانید همانطور که تفکرات و روحیات مثبت و منفی می تواند یکی از عوامل بروز انواع بیماری شود در چاق و لاغر شدن افراد نیز اثر دارد در این مطلب به بررسی مطالعات روانشناسان درباره چگونه با چاقی و تفکر داشتن اضافه وزن کنار بیاییم ؟را بیان می کنیم .

دکتر فاطمه منفرد پویا روانشناس گفت:بسیاری از افراد با انواع رژیم های غذایی مکرر در پی مسیری برای بدست آوردن یک اندام زیبا هستند تا با این کار اعتماد به نفس خود را در جمع دوستان بدست آورند.
وی ادامه داد:اما گاهی این رژیم های به نتیجه نمیرسد و فرد به صورت ناگهانی انگیزه خود را از دست می دهند و شروع به خوردن غذاهای متنوع  میکند پس هنگامی که بر روی ترازو می رود با افزایش وزن مواجه می شود بنابراین به مرور زمان فرد دچار افسردگی میشود.
منفرد پویا بیان کرد:این افراد به جای این که به صورت مکرر به دکتر بروند تا خود رابه وزن ایده آل برسانند می توانند افکار خود را نسبت به مشکلی که برایشان به عنوان یک سنگ برزگ هست تغییر دهند.
وی افزود :هنگامی که فرد احساس محدودیت غذایی داشته باشد بیشتر مشتاق خوردن مواد غذایی متنوع و خوش مزه را دارد پس باید یک زمان را تعیین کنند یعنی هر ۴ تا ۵ ساعت یک بار صبحانه،میان وعده،نهار و شام میل کنند و بین این ساعت غذایی میل نکند.
این روانشناس گفت:اگر فردی زودتر از ۴ تا ۵ ساعت احساس گرسنگی کند به دلیل این که فرد به درستی نکات مورد توجه برای صرف صبحانه ، نهار و شام رعایت نکرده و یا در واقع  نوعی ولعدر غذایی دارد.
وی در خصوص نکات قابل توجه خوردن مواد غذایی تصریح کرد:بهتر این نکات به این صورت که به صورت نشسته مواد غذایی بخورد، به مدت ۲۰ دقیقه و به آرامی میل کنند.
وی در پایا ن خاطر نشان کرد:هر فردی سه وعده روزانه  و میان وعده دارد که با توجه  به فاصله های معین شده میل کند و اگر غیر از این زمان بود با تفکر درست که الان زمان خوردن این مواد غذایی نیست یا دور کردن آن مواد غذایی که فرد را به ولع می اندازد غلبه کنند .

 

پزشکین : چگونه با چاقی و تفکر داشتن اضافه وزن کنار بیاییم ؟

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *