جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکینچطور بوی بد دهان را از بین ببریم ؟

sardmazaji

 

اگر از بوی بد دهان رنج می برید شاید این دلیل باعث شود شما فردی تنها شوید و همه از شما دوری کنند اما خودتان می توانید بوی بد هان خود را درمان کنید

برای رفع بوی بد دهان ادویه‌ دوست شوید
ادویه‌هایی مانند دارچین، هل، میخك، رازیانه و شوید هم بوی بد دهان را كم می‌كنند و اگر علت بد بو شدن دهان‌تان مشكلات معده شما نباشد، می‌توانید آن را از بین ببرند.
برای رفع بوی بد دهان هویج بخورید
برای خلاص شدن از این مشكل باید كمتر سراغ خوراكی‌هایی مثل سیر، پیاز، غذاهای تند و قهوه بروید اما می‌توانید با جویدن هویج خام و سیب بزاق دهان‌تان را تحریك كنید و باعث شوید با بیشتر شدن ترشح، باكتری‌هایی كه دهان شما را بد بو می‌كنند از بین بروند. غذاهای ترش هم از دیگر گزینه‌هایی هستند كه برای تحریك بزاق می‌توانید سراغ‌شان بروید.
درمان بوی بد دهان با رژیم غذایی
به نوشته دیلی میل، برای مطمئن شدن از اینكه بوی بد دهان، شما و اطرافیان‌تان را كلافه می‌كند یا نه، می‌توانید پشت قاشق را بلیسید و صبر كنید خشك شود.اگر بعد از خشك شدن قاشق بوی بدی به مشام‌تان رسید، معنایش این است كه شما با بدبویی نفس‌تان دیگران را آزار می‌دهید.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از مجله سیب سبز، گذشته از این محققان می‌گویند غذایی كه می‌خورید هم می‌تواند باعث بد بو شدن دهان‌تان شود و به همین دلیل توصیه می‌كنند كه برای رها شدن از این وضعیت توصیه‌های زیر را رعایت كنید.
برای رفع بوی بد دهان كمتر گوشت بخورید
محققان می‌گویند جویدن آدامس یا برگ نعنا می‌تواند دهان‌تان را برای لحظاتی خوشبو كند اما نمی‌تواند علت اصلی آن را از بین ببرد. برای كمتر كردن بوی بد دهان‌تان باید با رژیم غذایی كه پروتئین بالایی دارد، خداحافظی كنید تا به‌خاطر بیشتر شدن باكتری‌هایی كه در دهان شما فرصت زندگی كردن پیدا می‌كنند، نفس‌تان بوی بد نگیرد.

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنیدامتیاز گوگل یادتون نره :)