افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

چرا گاهی تبخال مجدد بر می گردد

1431878023-213250-1

  • محققان بر اساس نتایج حاصل از این تحقیق امیدوارند در آینده درک این که چگونه عفونت ویروسی نهفته در بدن کنترل می‌شود، بتواند منجر به پیشگیری از فعالیت‌های آن شده و باعث بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به آن شود.

 

محققان دانشگاه ایالتی اوهایو با بررسی موش‌های آلوده به تبخال نهفته خانواده سیتومگالو ویروس (CMV) در عفونت‌های شدید باکتریایی دریافتند: سلول‌های T که مسؤول کنترل این ویروس هستند، در طول به وجود آمدن یک عفونت جدید باکتریایی کاهش یافته و باعث فعالیت مجدد این ویروس و تبخال حاصل از آن می‌شوند.

نتایج حاصل از این تحقیق حاکی است هنگامی که سیستم ایمنی بدن، توانایی خود را بعد از بیماری به دست می‌آورد، ظرفیت سلول‌های T به حالت عادی بازگشته و کنترل بدن روی مهار کردن این ویروس به طور مؤثر باز می‌گردد.

محققان بر اساس نتایج حاصل از این تحقیق امیدوارند در آینده درک این که چگونه عفونت ویروسی نهفته در بدن کنترل می‌شود، بتواند منجر به پیشگیری از فعالیت‌های آن شده و باعث بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به آن شود.

تبخال، زخم شایعی است که به علت ویروس‌هایی از خانواده هرپس‌ها به وجود می‌آید و بیشتر مردم با برخی از این ویروس‌ها در طول زندگی خود آلوده می‌شوند و پیدا کردن راهی برای کنترل شعله‌وری هرپس نه تنها برای سلامتی فرد مبتلا به این ویروس، بلکه برای جلوگیری از انتقال آن بسیار مهم است.

منبع: سلامانه

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *