افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

چرا بهترین زمان برای جراحی قلب عصر می باشد

  • به گفته نویسنده فرانسوی این مطالعه، آسیب هایی که پس از حراجی به قلب وارد می شود بیش از همه در میان افرادی شایع است که صبح، عمل قلب انجام داده اند، نه بعداز ظهر. دلیل این امر، بخشی از سازوکار زیستی ورای این آسیب است که در آن، ساعت زیستی و ژن های بنیادین کنترل کننده این ساعت دخیل هستند.

 

اگر قرار است قلبتان را زیر تیغ جراحی ببرید، بهترین زمان را برای این کار انتخاب کنید. دانشمندان می گویند برای جراحی قلب، بهتر است ساعت از نیمروز گذشته باشد.

جدیدترین مطالعات نشان داده است کسانی که عمل قلب باز را به هنگام صبح انجام می دهند بسیار بیشتر از کسانی که عصر، قلب خود را به تیغ جراح می سپارند در معرض خطر و آسیب هستند و تمام اینها به دلیل ساعت بدن است.

ساعت زیستی بدن به ما کمک می کند که در طول روز تنظیم بدن خود را در دست داشته باشیم. این ساعت برای بیدار شدن، خوابیدن و غذا خوردن ما تصمیم می گیرد. به گفته دانشمندان یکی دیگر از کارهای ساعت بدن، تصمیم گیری بر سر بهترین زمان برای بهبود پیدا کردن از جراحی های سنگین و بزرگ است.

هفته نامه پزشکی لنست به تازگی مطالعه ای را منتشر کرده است که نشان می دهد حدود ۳۰۰ ژن در بدن وجود دارند که ساعت زیستی ما را به آسیب قلبی پیوند می زنند. همچنین بین این ساعت و اینکه یک فرد چقدر در معرض آسیب دیدن قلب و رویدادهای مهم مثل حمله قلبی پس از عمل قلب قرار دارد رابطه برقرار است.

به گفته نویسنده فرانسوی این مطالعه، آسیب هایی که پس از حراجی به قلب وارد می شود بیش از همه در میان افرادی شایع است که صبح، عمل قلب انجام داده اند، نه بعداز ظهر. دلیل این امر، بخشی از سازوکار زیستی ورای این آسیب است که در آن، ساعت زیستی و ژن های بنیادین کنترل کننده این ساعت دخیل هستند.

محققان با بررسی سوابق پزشکی ۵۹۶ نفر که نیمی از آنها صبح و نیمی دیگر عصر عمل قلب داشتند به این یافته ها رسیدند. همچنین بررسی رخدادهای مهم دیگر مانند حمله قلبی یا مرگ ناشی از حمله قلبی در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۵ نشان داد تعداد کسانی که صبح عمل کرده بودند بیشتر از آنهایی که عصر عمل داشتند رخدادهای ناخوشایند مثل آسیب به بافت قلب را تجربه کرده بودند. در واقع آزمون هایی که روی نمونه بافت های قلب ۳۰ بیمار (که ۱۴ نفر از آنها صبح و ۱۶ نفر، عصر عمل کرده بودند) نشان داد نمونه هایی که بعد از ظهر جراحی شده بود وقتی در شرایط مشابه پر شدن قلب با خون قرار گرفتند، با سرعت بیشتری توانایی خود را برای انقباض به دست آوردند.

به باور محققان، این مطالعه نشان می دهد که قلب، در معرض اثرپذیری از ساعت زیستی بدن است و نتایج پس از جراحی ها تأکید می کند که چه بسا قلب ما به هنگام صبح برای ترمیم شدن، ضعیف تر از عصرها عمل کند.

منبع: سلامت نیوز

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *