جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتچاقی باعث کم شدن عمر می شود

1

 

  • در این مطالعه دکتر لویسا بروئل و لالیتا ساموئل از دانشگاه سیتی در نیویورک اطلاعات مطالعه سازمان ملی بهداشت و مواد مغذی آمریکا را در فاصله زمانی میان سال های ۱۹۸۸ و ۱۹۴۴ بررسی کردند.

پژوهشگران علوم پزشکی در دانشگاه سیتی در نیویورک می گویند نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد، افراد چاق تقریبا چهار سال زودتر از همسالان خود که وزن طبیعی دارند جان خود را از دست می دهند.

دکتر سوزان استینباوم متخصص قلب و عروق در بیمارستان لنوکس هیل در نیویورک واقع در آمریکا گفت: زمان آن فرا رسیده است که به چاقی به عنوان یک بیماری پزشکی برخورد کنیم زیرا چاقی مانند سایر بیماری های مزمن باعث مرگ زودهنگام می شود.

در این مطالعه دکتر لویسا بروئل و لالیتا ساموئل از دانشگاه سیتی در نیویورک اطلاعات مطالعه سازمان ملی بهداشت و مواد مغذی آمریکا را در فاصله زمانی میان سال های ۱۹۸۸ و ۱۹۴۴ بررسی کردند.

محققان همچنین آمار مرگ و میر در سال ۲۰۰۶ را مورد مطالعه قرار دادند.

این مطالعه نشان داد که چاقی با دست کم ۲۰ درصد افزایش خطر مرگ ناشی از همه دلائل و یا بیماری قلبی را افزایش می دهد.

طبق این مطالعه، در مجموع افراد میان سال چاق ۷/۳ سال زودتر به دلیل ابتلا به انواع بیماری ها جان خود را از دست می دهند.

همچنین این مطالعه نشان داد که افراد چاق به دلیل ابتلا به بیماری قلبی ۷/۱ سال زودتر از هم سالان خود که وزن عادی دارند می میرند.

این مطالعه نشان داد که افراد چاق ۴۵ تا ۶۴ ساله با بیشترین خطر مرگ زودهنگام به دلیل ابتلا به هر نوع بیماری و یا بیماری قلبی روبرو هستند.

این مطالعه در مجله آمریکایی Public Health منتشر شده است.

چاقی عبارت است از تجمع چربی اضافی در بدن به صورت وسیعی ، که می‌تواند با اثری زیان بار بر سلامتی، موجب کاهش میانگین طول عمر و یا افزایش مشکلات مربوط به سلامتی گردد. زمانی که شاخص جرم بدن (BMI)، شاخصی که با تقسیم کردن وزن شخص بر حسب کیلوگرم بر توان دوم قد وی بر حسب متر، از ۳۰ (kg/m^۲) بیشتر شود، آن فرد چاق محسوب می‌شود

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید