جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتپیشگیری از بیشتر بیماری ها با بارداری

164-25372

تحقیقات زیادی انجام شده است بر روی خانم های باردار که بارداری یکی از عوامل پیشگیری از بروز برخی بیماری ها می باشد در این پست شما را با پیشگیری از بیشتر بیماری ها با بارداری آشنا می کنیم .

پزشکان دریافتند زنانی که وضع حمل می‌کنند کمتر در معرض مرگ و میر ناشی از برخی انواع بیماری‌ها هستند.

متخصصان کالج سلطنتی لندن اظهار داشتند: زنانی که صاحب فرزند می‌شوند در مقایسه با زنان دیگر کمتر احتمال دارد بر اثر ابتلا به برخی انواع بیماری‌ها جان خود را از دست بدهند.

در این مطالعه ارتباط بین فاکتورهای مربوط به تولیدمثل مانند فرزند دار شدن و تغذیه با شیر مادر با خطر مرگ و میر در زنان مورد ارزیابی قرار گرفت.

کارشناسان به تحلیل اطلاعات مربوط به ۳۲۲ هزار و ۹۷۲ زن در ۱۰ کشور از جمله انگلیس، فرانسه، آلمان و سوئد پرداختند که میانگین سنی آنان ۵۰ سال بود. هر یک از این زنان برای مدت زمان ۱۲ سال و ۹ ماه تحت کنترل قرار داشتند. در این بازه زمانی در مجموع ۱۴ هزار و ۳۸۳ نفر از این زنان جان خود را از دست دادند که سرطان عامل مرگ ۵۹۳۸ نفر از آنان بود و همچنین بیماری‌های سیستم گردش خون به مرگ ۲۴۰۴ نفر از این زنان منجر شد.

این تیم تخصصی گروهی از فاکتورهای تولیدمثل را با خطر مرگ و میر ناشی از چند بیماری رایج همچون سرطان پستان, بیماری‌های قلبی, سکته مغزی مقایسه کردند.

این متخصصان دریافتند زنانی که وضع حمل کرده‌اند نسبت به زنان دیگر ۲۰ درصد کمتر احتمال دارد بر اثر ابتلا به این بیماری‌ها جان خود را از دست بدهند. همچنین خطر مرگ در زنانی که فرزندشان را با شیر خود تغذیه کرده‌اند هشت درصد کمتر است.

دکتر «ملیسا مریت» متخصص ارشد این مطالعه گفت: مکانیسم‌های هورمونی توجیه کننده علت کاهش خطر مرگ در زنانی است که فرزندشان را با شیر خود تغذیه کرده‌اند، صاحب فرزند شده‌اند و از قرص‌های ضد بارداری استفاده کرده‌اند زیرا این فاکتورها با تغییرات در سطح هورمون‌ها ارتباط دارد.

 

پزشکین : پیشگیری از بیشتر بیماری ها با بارداری

 

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ