جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتپوکی استخوان و روش تقویت استخوان

salaa1

پوکی استخوان یک بیماری خاموش است که خیلی خطرناک است مطالعات پزشکی در مورد پوکی استخوان و روش تقویت استخوان را بیان می کنیم .

تزریق داخل وریدی دارویی به نام زولدرونیك اسید۱ با دوز بالا، استخوان ها را خیلی قوی و محكم می كند. همانطوریكه دریافت دارویFosamax به مدت یك سال و یا دریافت زولدرونیك اسید با دوز پائین، برای ۴ بار در سال همین اثر را دارند.”

زولدرونیك اسید از گروه داروهایی است كه بی فسفونات نام دارند و به تقویت استخوان ها كمك می كنند.

استخوانهای بدن دائماً در حال تغییر هستند. هر روزه، سلول های استخوانی بنام استئوبلاست ها۲، كلسیم را به داخل استخوان حمل كرده و باعث قوی شدن آنها می شوند. سلول های استخوانی دیگری بنام استئوكلاست ها۳، باعث خروج كلسیم از استخوان شده و آنها را ضعیف و شكننده می سازند. انسان در سن ۲۰ سالگی قوی ترین استخوانها را دارد. اگر به عنوان ورزش، وزنه های سنگین  بردارید، با افزایش سن استخوان های محكمی خواهید داشت.

ولی با افزایش سن، فعالیت استئوكلاست ها( استخوان خوارها) بیشتر از استئوبلاست ها ( استخوانسازها) می شود و باعث كمبود كلسیم در استخوان می شود.

بعضی افراد به شدت دچار پوكی استخوان می شوند، طوری كه با كوچكترین ضربه استخوانشان شكسته و عوارض ناشی از آن باعث مرگشان می شود.

در صورت دارا بودن شرایط زیر، در معرض خطر ابتلاء به پوكی استخوان هستید:

لاغری، موهای بور، چشمان آبی، نوشیدن الكل، كشیدن سیگار، ورزش نكردن، خوردن گوشت به مقدار زیاد و در خانم ها یائسگی قبل ازسن ۵۲ سالگی.

جهت پیشگیری یا درمان پوكی استخوان توصیه می كنیم، وزنه های سنگی( ورزش) را بلند كنید ، زیرا این عمل، باعث افزایش تاثیر استئوبلاست ها در تقویت استخوان می شود.

داروهای بی فسفونات جلوی فعالیت استئوبلاست ها را گرفته، در نتیجه مانع خروج كلسیم از استخوان می شوند. اگر فقط استئوبلاست ها فعال باشند، كلسیم وارد استخوان شده و باقی می ماند.

دارویFosamax هر روز ، توسط میلیون ها آمریكایی برای درمان پوكی استخوان مصرف می شود. اما تعداد زیادی از افراد با مصرف این دارو دچار ناراحتی معده می شوند.

اگر دچار استئوپرز۴( پوكی استخوان) هستید، می توانیدFosamax وActonel یا Didrone مصرف كنید. اگر با مصرف این داروها دچار به هم ریختگی معده شدید یا اگر برای تقویت استخوانهایتان عجله داشتید، می توانید بجای خوردن این داروها برای یك سال، با یك تزریق داخل وریدی زولدرونیك اسید، استخوانهایتان را قوی و محكم  سازید.

 

افراد مسن که دچار پوکی استخوان هستند خیلی مراقب باشید .

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید