جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتورزش در هوای سرد چه اثراتی بر بدن دارد

w1

برای خیلی ها سوال پیش می آید که در هوای سرد ورزش کردن با توجه به گرم و سرد شدن بدن امکان بروز مشکل هست یا خیر ؟ در این مطلب پزشکی ورزش را از نظر علم پزشکی بررسی کرده ایم و بررسی شده که ورزش در هوای سرد چه اثراتی بر بدن دارد .

اگر تا به حال تجربه ورزش در هوای سرد را داشته باشید، می دانید که احساس فشرده شدن ماهیچه‌ها، بی حسی انگشتان دست و پا و احساس فشار در ریه‌ها می‌تواند از عوارض آن باشد.

رعایت برخی موارد پیش از ورزش در هوای سرد اهمیت دو چندان پیدا می‌کند از قبیل این که گرم کردن بدن قبل از ورزش در هوای سرد منجر به کاهش انقباض‌های دردناک در ماهیچه‌ها می‌شود.

در برخی از ورزشکاران مبتلا به آسم، احتمال بروز اسپاسم در ریه، سرفه و تنگی نفس وجود دارد. اسپاسم برونش نیز ممکن است در این افراد اتفاق بیفتد. در صورت بروز این علائم در هوای سرد باید به شدت از ورزش اجتناب کرد.

هیپوترمی یا سردی ناگهانی بدن در اثر سرمای هوا نیز در ورزشکاران شایع است. بخصوص نوشیدن آب سرد خطر سرمازدگی حین ورزش بیشتر می‌شود. بنابراین از نوشیدن آب سرد حتی در صورت تشنگی حین ورزش در هوای سرد باید اجتناب کرد.

بعد از اتمام ورزش، بدن باید به طور کامل خشک شود، و لباس‌های خشک جایگزین لباس‌های مرطوب و خیس از عرق شوند این کار باید بالافاصله بعد از انجام ورزش برای حفظ درجه حرارت بدن در حالت طبیعی صورت گیرد تا هیپوترمی یا سرمازدگی اتفاق نیفتد. نوشیدنی‌های گرم بعد از ورزش برای به دست آوردن درجه حرارت طبیعی بدن مفید است.

 

پزشکین :ورزش در هوای سرد چه اثراتی بر بدن دارد

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ