جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتبیش از حد ورزش کنید سیستم قلبی عروقی شما آسیب میبیند

4

 

  • در این تحقیق مشخص شد؛ آئورت یا شریان بزرگ قلب در دوندگان ماراتن مرد در قیاس با ورزشکاران به اصطلاح تفریحی به طرز چشمگیری سخت‌تر می‌شود و از فشار خون به مراتب بیشتری برخوردارند.

همانطور که دویدن‌های آهسته برای قلب و عروق سودمند است، ورزشهای شدید به مانند دو ماراتن نیز می‌تواند حتی نتایج مطلوب‌تری داشته باشد، اما تحقیقات جدید خلاف این قالب فکری عامیانه را مورد تاکید قرار می‌دهد.

 

پژوهشگران یونانی عقیده دارند؛ عروق بلند دوندگان ماراتن دچار سختی خاصی می‌شود که به نظر می‌رسد ناشی از سختی این رشته ورزشی باشد.

 

آنها تاکید می‌کنند؛ برخی از انواع ورزشهای سخت ممکن است در واقع برای قلب مضر هم باشد و در نهایت به سختی عروق، فشار خون بالا و حملات قلبی و حتی مرگ منتهی شود.

 

بر این اساس، دکتر دسپینا کاردارا از دانشکده پزشکی آتن و از پژوهشگران اصلی این طرح تحقیقاتی عقیده دارد؛ هرچند ورزش نکردن برای قلب و عروق مضر است، اما شدت و افراط در ورزش نیز می‌تواند مضرات مهمی را به همراه داشته باشد، زیرا سیستم قلبی عروقی به مانند موتور ماشین عمل می‌کند که اگر از آن استفاده نکنید خراب خواهد شد و اگر از آن استفاده افراطی به عمل آید خواهد سوخت.

 

 

در این تحقیق مشخص شد؛ آئورت یا شریان بزرگ قلب در دوندگان ماراتن مرد در قیاس با ورزشکاران به اصطلاح تفریحی به طرز چشمگیری سخت‌تر می‌شود و از فشار خون به مراتب بیشتری برخوردارند.

 

پژوهشگران یاد شده احتمال می‌دهند که استرس و فشار ناشی از ورزش سخت مانند دو ماراتن بر دیواره رگها فشار زیادی وارد می‌کند و در نهایت به فرسودگی عروق خونی منتهی می‌شود.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید