جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتهشدار مبتلایان به مشکلات قلبی ماده انرژی زا نخورند

هشدار مبتلایان به مشکلات قلبی ماده انرژی زا نخورند

  • مطالعات قبلی نشان داده‌اند نوشابه‌های انرژی‌زا می‌توانند موجب بروز مشکلات حاد قلبی در افراد بدون بیماری قلبی ژنتیکی شوند اما محققان عنوان می‌کنند برای اولین‌بار در این مطالعه به بررسی تهدید احتمالی برای افراد مبتلا به LQTS پرداخته شده است.

 

سندرم QT طویل (LQTS) مشکلی است که بر یک نفر از هر ۲۰۰۰ نفر تاثیر گذاشته و می‌تواند موجب تپش قلب سریع و نامنظم شود. کریستوفر سمساریان، استاد دانشگاه سیدنی و پژوهشگر ارشد مطالعه، در این باره می‌گوید: خطر بیماری قلبی-عروقی به‌دلیل مصرف نوشابه‌های انرژی‌زا همچنان ادامه دارد.
مطالعات قبلی نشان داده‌اند نوشابه‌های انرژی‌زا می‌توانند موجب بروز مشکلات حاد قلبی در افراد بدون بیماری قلبی ژنتیکی شوند اما محققان عنوان می‌کنند برای اولین‌بار در این مطالعه به بررسی تهدید احتمالی برای افراد مبتلا به LQTS پرداخته شده است.
این مطالعه شامل ۲۴ فرد مبتلا به LQTS ارثی در رده سنی ۱۶ تا ۵۰سال بود که به مدت ۹۰دقیقه بعد از مصرف نوشابه انرژی‌زا یا نوشابه غیرانرژی‌زا مورد ارزیابی قرار گرفتند.
بعد از مصرف نوشابه انرژی‌زا، سه بیمار (۵/۱۲درصد) دارای طول مدت خطرناک ضربان قلب بودند. دو شرکت‌کننده نیز با افزایش شدید فشارخون روبه‌رو شدند. تمام این بیماران دارای سابقه خانوادگی مرگ قلبی ناگهانی بودند.

منبع: الو دکتر

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید