جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتنکات کلیدی در رابطه جنسی

روابط جنسی میان زوجین، تاثیر زیادی روی کیفیت زندگی مشترک دارد. افرادی که به تازگی ازدواج کرده اند و حتی بسیاری از همسران پس از گدشت سال ها، مشکلاتی را در روابط خود احساس می کنند که برخی از آن ها به دلیل عدم آگاهی کامل درباره مسایل جنسی، توقعات همسر، فانتزی های جنسی و… است.

در این مطلب به بررسی ۶ موردی می پردازیم که لازم است همه ی زوجین نسبت به آن ها آگاهی داشته باشند و به کمکشان به درک بهتری از تفاوت های زن و مرد در روابط جنسی دست پیدا کنند.

jkjhk

۱. مردان عمدتا از راه بینایی تحریک می‌شوند.

محرک‌های بصری مردان را بیش از زنان تحریک می‌کند. از دید روان‌‌شناسی تکامل این مساله ممکن است به خاطر طبیعت مرد باشد که او را نسبت به نشانه‌های بصری هشیارتر می‌کند. درحالی که زنان بیش از آنکه با نگاه یا لمس برانگیخته شوند، به کلام،‌ واژه‌ها و لحن صدا واکنش نشان می‌دهند. ناآگاهی نسبت به این تفاوت بارز میان دو جنس می‌تواند برای زنان و مردان مشکل‌ساز باشد.

۲. زنان نقش‌پذیرترند.

از تفاوت‌های جنسی زن و مرد این است که اگر مردی به برقراری رابطه زناشویی تمایلی نداشته باشد، هرگز نمی‌تواند نقش بازی کند چراکه درصورت بی‌میلی، قادر به برقراری رابطه زناشویی یا انزال نیست اما زن به‌راحتی می‌تواند نقش بازی کند. به دلیل وجود همین تفاوت، می‌توان به علت یک اصل مهم اشاره کرد؛ اینکه در بیشتر مواقع مرد باید برای برقراری رابطه زناشویی پیش‌قدم شود چون اگر مرد تمایلی به این کار نداشته باشد، این رابطه ثابت می‌ماند.

۳. گاهی بله، گاهی نه

وقت گذاشتن برای برقراری رابطه زناشویی مستلزم اندکی برنامه‌ریزی است مخصوصا اگر دارای فرزند باشید. گاهی برخی زنان یا مردان به دلیل اینکه روز پرکار و خسته‌کننده‌ای را پشت سر گذرانده‌اند، ممکن است پیشنهاد طرف مقابل را برای برقراری رابطه رد کنند. فراموش نکنید اگر نه می‌گویید، سعی کنید دلیلش را هم بگویید و احتمالا وقت دیگری را پیشنهاد کنید. ردکردن چنین درخواستی می‌تواند گاهی برای شریک زندگی‌تان ناراحت‌کننده باشد، مخصوصا اگر دلیلی هم برایش نداشته باشید. ضمن اینکه برخی از زوج‌ها این قضیه را بیش از حد به خودشان می‌گیرند و خیلی به‌شان برمی‌خورد. به همسرتان توضیح دهید که عاشق هستید و هنوز او را از لحاظ جنسی جذاب می‌بینید، اما به خاطر دلیلی که بیان کرده‌اید، امروز حس و حال این کار را ندارید. البته ممکن است همسرتان نتواند آتش میل جنسی‌ اش را فرو بنشاند بنابراین در این شرایط کمی سعی کنید در گام اول به آرامش او کمک کنید.

۴. تغییر مکان، جواب می‌دهد.

متاسفانه یکی از عادت‌هایی که بسیاری از زوج‌ها دچار آن می‌شوند این است که درنهایت رابطه‌شان را محدود به حضور در محیط اتاق خواب می‌کنند درحالی که رابطه زناشویی الزما نباید همیشه در رختخواب رخ دهد. اگر همیشه یک کار را بکنید رابطه‌تان ممکن است کسالت‌آور شود هرچند اگر در برقراری رابطه مهارت داشته باشید. یک روش عالی برای بهبود رابطه، تغییر منظره است. این کار در ایجاد انگیزه و افزایش میل شما تاثیرگذار خواهد بود.

۵. شرایط مکانی و زمانی مهم است.

شرایط برای افراد مختلف، متفاوت است. مهم‌ترین شرط، داشتن میل به برقراری رابطه زناشویی در هر دو طرف است. اگر یک طرف تمایل به برقراری رابطه نداشته باشد این عمل برای وی شکنجه محسوب می‌شود. شرایط زمانی، مکانی، موقعیتی و بسیاری از موارد دیگر در داشتن یک رابطه خوب و کامل تاثیرگذار است. دراین مورد دو مثال زده می‌شود: زوجی در طبقه ۱۱ یک مجتمع مسکونی ساکن هستند و پنجره اتاق‌خواب آنها به هیچ کجا مشرف نیست. هنگام برقراری رابطه زناشویی مرد اصرار دارد که حتما پرده پنجره‌ها باز باشند ولی خانم اصرار دارد که حتما پرده‌ها کشیده شوند چون درغیر این صورت نمی‌تواند رابطه طبیعی برقرار کند. زوج دیگری هم که ۷ سال از ازدواج آنها می‌گذرد، تقریبا هر هفته ۴ تا ۵ بار رابطه زناشویی برقرار می‌کنند اما در این شرایط که مرد، همسرش را بین ساعت ۱۲ نیمه‌شب تا ۵ صبح برای برقراری رابطه بیدار می‌کند به‌طوری که زن از این رفتار عاصی شده و خواهان طلاق است. پس می‌بینید که شرایط مکانی و زمانی برای هر فردی متفاوت است و زوج‌ها باید حتما به این مسائل توجه داشته باشند.

۶. وقتی زنان کمتر حرف می‌زنند.

پی بردن به نیازهای همدیگر برای یک رابطه زناشویی طبیعی بسیار اساسی است ولی متاسفانه زوج‌های بسیاری هستند که بیش از یک دهه است ازدواج کرده‌اند ولی هنوز نیازهای هم را نمی‌دانند. این مساله به‌خصوص در مورد خانم‌ها بیشتر صدق می‌کند. شدت و کیفیت تحریک جنسی هر خانمی برای رسیدن به ارگاسم متفاوت است ولی معمولا خانم‌ها از در میان گذاشتن این موضوع با همسرشان اکراه دارند. درحالی که در وهله اول هریک از طرفین باید نیازش را بگوید و ثانیا هر زوجی از طرف مقابل درخصوص نیازهایش پرس‌وجو کند. اگر به بهبود تعاملات زناشویی‌تان اصرار دارید زبان بدن به‌تنهایی کفایت نمی‌کند. نه شما و نه همسرتان قادر به خواندن ذهن یکدیگر نیستید، پس باید صادقانه درباره نیازهایتان حرف بزنید.

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید