جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتنحوه مصرف اسید فولیک در دوران حاملگی

نحوه مصرف اسید فولیک در دوران حاملگی

download

در دوران بارداری نمی توان هر دارو و یا مکمل داروئی را مصرف کرد زیرا به مادر و جنین صدمه می رسد پس در این دوران از خود درمانی بپرهیزید در این بخش می خواهیم به خانم های باردار نحوه مصرف اسید فولیک در دوران حاملگی .

یک جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی، باید و نبایدهای مصرف “اسید فولیک” در دوران بارداری را تشریح کرد.

یکی از سئوالات زنان باردار این است اگر مقاطعی نتوانند مکمل “اسید فولیک” در دوران بارداری مصرف کنند باید از چه مکمل جایگزین استفاده کنند؟ که در این رابطه دکتر آرین – جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی توضیحاتی را ارائه کرد.

این جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی در این‌باره تشریح کرد: مکمل “اسید فولیک” در دو مورد لازم است اول آنها که سابقه جنین با مشکلات عصبی دارند به خصوص نقص در ستون فقرات و دوم آنها که سابقه سقط به هر دلیل دارند.

وی ادامه داد: در سایر موارد نیازی به آن نیست اما امروزه از سه ماه قبل از بارداری مکمل‌های دوران بارداری که شامل تمامی ویتامین‌ها و مواد معدنی است مورد نیاز خواهد بود.

این جراح و متخصص زنان، زایمان و نازایی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود که با شروع حاملگی نیز تا پایان دوره بارداری مصرف این مکمل‌‌ها ادامه یابد و همراه این مکمل‌ها ترک سیگار یا اعتیادات دیگر و مشروبات الکلی … نیز ضروری است.

پزشکین : نحوه مصرف اسید فولیک در دوران حاملگی

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید