افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

نحوه مراقبت از پوست دارای جوش

نحوه مراقبت از پوست دارای جوش

images

 

خانم هایی که پوست صورت شما جوش دارد در این جا گفته های طب سنتی را درباره نحوه مراقبت از پوست دارای جوش بیان می کنیم و با آشنایی با این نوع مراقبت ها بتواند راهی برای درمان جوش باشد .

دکتر دهقان متخصص طب سنتی گفت: برای درمان جوش صورت حتماً باید تغذیه اصلاح و تا حد امکان از خوردن بیش از حد گرمی‌ها و آفتاب و استرس نیز دوری شود. از محصولات آرایشی استفاده نکنید و خصوصاً بانوان از سلامتی غدد و هورمون‌های بدنشان اطمینان حاصل کنند.
وی ادامه داد: مالیدن خمیری از فلفل سیاه و پودر جوزهندی، مخلوط ده گرم آب پیاز سفید با ۵ گم عسل و یک گرم نمک سنگ (بعد از چند دقیقه بشویید) و گذاشتن ۱۰ دقیقه پودری از مخلوط بادام و آرد برنج با ماست نه تنها لکه‌ها و جوش‌ها را از بین می‌برد بلکه به شادابی پوست کمک می‌کند.
دکتر دهقان اظهار داشت: برای جلوگیری از بروز جوش، ماست را به آرد نخود اضافه کنید و روی صورت بمالید و قبل از این که خشک شود آن را با دست روی پوست بمالید و این کار را به مدت ۲ روز ادامه دهید همچنین همیشه از صابونی که پزشک تجویز کرده است استفاده نمایید.
وی در پایان خاطرنشان کرد: شما می‌توانید برای از بین بردن جای جوش‌ها روزی ۱۰ تا ۱۵ دقیقه یک قطعه لیموترش تازه روی پوستتان بگذارید و بعد از ۱۲ هفته از داشتن پوستی صاف و شفاف لذت ببرید اسید موجود در آب لیموترش باعث از بین رفتن جای جوش‌ها می‌شود ولی اگر پوست خشکی دارید این روش را به کار نبرید. برای جلوگیری از باقی ماندن لکه‌های دائمی که باعث کدر شدن صورت می‌شوند هرگز جای جوش‌ها را فشار ندهید.
پزشکین : نحوه مراقبت از پوست دارای جوش

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *