جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتمی خواهید دندان های سالم داشته باشید در مصرف این خوراکی ها افراط نکنید

می خواهید دندان های سالم داشته باشید در مصرف این خوراکی ها افراط نکنید

download (6)

توجه کنید دندان ها اگر از آنها درست مراقبت نشود مورد ساییدگی و پوسیدگی قرار می گیرد در این مطلب بیان می کنیم که می خواهید دندان های سالم داشته باشید در مصرف این خوراکی ها افراط نکنید .

آبنبات و شکلات
شکلات های شیرین و به خصوص آبنبات های سفت به مقدار زیادی شکر داشته که این امر برای سلامتی دندان ها مضر است، زیرا شیرینی باعث پوسیدگی دندان ها شده و پوسیدگی هم باعث جذب بیشتری باکتری ها می شود.

چای و قهوه
اسید تانیک موجود در قهوه و در برخی انواع چای می توانید مینای دندان را از بین برده و روی آنها لک های قهوه ای ایجاد کند. مطمئنا نمی توان از قهوه و چای دل کند، اما با مصرف کمتر ، ضرر کمتری هم متوجه دندان ها می شود.

مصرف خیارشور همراه با غذا باعث ساییدگی دندان ها می شود

خیارشور
افراد زیادی خیارشور دوست داشته و آن را همراه با غذا میلی می کنند، اما ترکیب سرکه اسیدی و شکر موجود در غذا باعث ساییدگی مینای دندان می شود.

مرکبات
لیموترش، پرتقال و گریپ فروت پر از اسیدسیتریک هستند و این اسید باعث ساییدگی دندان و پوسیدگی می شود. می توان مصرف غذاهای اسیدی را کاهش داد تا بتوان این مرکبات را مصرف کرد.

مصرف نوشابه باعث ساییدگی و پوسیدگی دندان ها می شود

نوشابه
نوشابه ترکیب شکر، اسید و کربنات است که برای دندان ها بسیار مضر است زیرا به ساییدگی و پوسیدگی دندان منجر می شود.

نوشیدنی های الکلی
این نوشیدنی ها به راحتی روی دندان لکه ایجاد کرده و اسید موجود در آنها سطح دندان را می پوشاند.

پزشکین : می خواهید دندان های سالم داشته باشید در مصرف این خوراکی ها افراط نکنید

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید