جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتمواد غذایی که لوزالمعده شما را تقویت می کند

1 (299)

برنامه غذایی سالم یکی از عواملی است که بر سلامت بدن اثر دارد و اگر به شیوه اصولی زندگی کنیم و رژیم غذایی مناسب داشته باشیم می توانیم بدنی سالم داشته باشیم در این جا مواد غذایی که لوزالمعده شما را تقویت می کند بیان می کنیم .

لوزالمعده، زیر معده قرار دارد و با حفظ قندخون به سلامت بدن کمک می کند. هنگامی که قندخون افزایش پیدا می کند، به رگ های خونی آسیب می رساند. به همین دلیل است که مشکلات پانکراس اغلب به دیابت نوع یک یا دو منجر می شود. از طرفی پانکراس با مصرف غذاهای ناسالم به آسانی آسیب می بیند؛ با این حال برخی مواد غذایی وجود دارد که در بهبود عملکرد پانکراس نقش دارد.نتایج بررسی های علمی نشان می دهد که برنامه غذایی غنی از میوه و سبزی، بروز سرطان پانکراس را کاهش می دهد.
کلم بروکلی
به نقل از سایت «نیوزویک»، این سبزی که یکی از سالم ترین گیاهان به حساب می آید، غنی از آنتی اکسیدان و ماده ای به نام سولفورافین است. کلم بروکلی کلسترول، مقاومت بدن به انسولین و استرس اکسیداتیو را کاهش می دهد. هر یک از این ۳عامل باعث آسیب دیدگی پانکراس می شود. بررسی دیگری که در سال ۲۰۱۲ انجام گرفت، ثابت می کند که مکمل های کلم بروکلی به طور چشمگیری میزان تراکم انسولین در خون بیماران مبتلا به دیابت را کاهش می دهد.
گیلاس
برخلاف این تصور که مصرف میوه میزان قندخون را افزایش می دهد و برای مبتلایان به دیابت مضر است، مصرف میوه به ویژه گیلاس خطر دیابت نوع۲ را کاهش می دهد. علت این امر، خاصیت ضدالتهابی است که آسیب های عروقی لوزالمعده بر اثر دیابت را کاهش می دهد.
سیر
سیر نه تنها برای سلامت قلب و عروق مفید است بلکه ضدفشار خون بالا و کاهش دهنده چربی است. این دو خاصیت کنترل گلیسمی و سلامت لوزالمعده را بهبود می دهد. نتایج تحقیق سال ۲۰۱۳ نشان می دهد که سیر، میزان قندخون ناشتا را متعادل می کند.
سوپ گوجه فرنگی
یکی از بهترین راه های پیشگیری از بروز سرطان لوزالمعده، مصرف میوه و سبزی است. گوجه فرنگی نیز غنی از لیکوپن است که عامل ضدسرطانی قوی است و می تواند بروز سرطان لوزالمعده را کاهش دهد. در این زمینه مصرف سوپ گوجه فرنگی توصیه می شود.
اسفناج
ماده ای به نام MGDG ماده قوی ضدسرطان است، زیرا مانع از تکثیر DNA در سلول های سرطانی می شود. نتایج بررسی های سال ۲۰۱۳ نشان می دهد که این ماده «MGDG» می تواند روند رشد سلول های سرطانی را کُند کند و همچنین باعث مرگ سلول های سرطانی شود.
ماست طبیعی
ماست طبیعی منبع عالی کلسیم است. علاوه بر آن دارای پروبیوتیک نیز است که از بروز عفونت جلوگیری می کند و در سیستم ایمنی بدن نقش دارد. مصرف این ماده، یکی از طبیعی ترین راه های محافظت از پانکراس و پیشگیری از آسیب دیدن بافت آن است.
انگور قرمز
این میوه سرشار از میزان بالای پلی فنولز و ریزوراترول است که سوخت و ساز کربوهیدرات ها را در بدن تنظیم می کند و روند انتقال گلوکز به سلول ها را بهبود می بخشد. این دو به طور موثر انسولین را متعادل می کند.
پزشکین : مواد غذایی که لوزالمعده شما را تقویت می کند
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید