افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

معرفی روغن های ضد سرطانی

معرفی روغن های ضد سرطانی

images

معرفی روغن های ضد سرطانی

امروزه با صنعتی شدن اکثر مواد غذایی ، تحقیقات نشان داده که اکثر آنان باعث بروز برخی بیماری ها می شوند به خصوص انواع روغنی که این روزها در بازار زیاد است و یکی از مواد اولیه پخت هر غذایی می باشد در این جا به معرفی روغن های ضد سرطانی می پردازیم .

محمدحسین عزیزی، متخصص صنایع غذایی و رییس انجمن صنایع غذایی با  اشاره به خواص ضدسرطانی برخی از روغن‌ها گفت: تا حدودی اکثر روغن‌های گیاهی مانند روغن سویا، آفتاب گردان، ذرت، کنجد و زیتون خواص ضدسرطانی دارند.
وی در ادامه افزود: مواد آنتی‌اکسیدانی و فنولی موجود در این روغن‌ها باعث پیشگیری از سرطان می‌شود که البته باید دقت داشت که از سرخ کردن با این روغن‌ها خودداری شود زیرا استفاده از این روغن ها در حرارت بالا باعث از بین رفتن خواص ذکر شده می‌شود.
این متخصص صنایع غذایی با اشاره به دو نوع از روغن‌های گیاهی که از لحاظ خواص ذکر شده دارای کیفیت بالاتری هستند، گفت: روغن زیتون و روغن کنجد در صورتی که به صورت کمپرس سرد استخراج شده باشند دارای خواص ضدسرطانی بیشتری هستند و این دو نوع روغن در بازار با نام‌های روغن زیتون بکر و روغن کنجد بکر موجود می‌باشند.
رییس انجمن صنایع غذایی در پایان خاطرنشان کرد: نکات قابل توجه در مصرف روغن‌ها به غیر از جنبه کیفی آنها، جنبه‌ مقدار و نوع مصرف آنها است که در سلامتی مصرف‌کنندگان اثرگذار است که افراد توجه داشته باشند روغن‌ها را باید بیشتر از حد و همچنین به صورت سرخ کردنی استفاده نکنند و حد‌الامکان به مقدار کم و به شکل غیر سرخ کردنی استفاده شود.
پزشکین : معرفی روغن های ضد سرطانی

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *