جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتمصرف کپسول روغن ماهی مفید است یا مضر ؟

مصرف کپسول روغن ماهی مفید است یا مضر ؟

download (1)

 

دانستنی های پژوهشگران درباره اطلاعات داروئی در مورد کپسول ماهی همراه ما باشید با مصرف کپسول روغن ماهی مفید است یا مضر ؟ با جزئیات کامل در ادامه مطلب .

بسیاری از افراد متخصص و پزشکان از مزایای مصرف روغن ماهی و امگا ۳ برای بدن انسان سخن می گویند و عملا در این زمینه هیچ تردیدی وجود ندارد ولی دریافت این ماده از طریق کپسول های موجود می تواند برای بدن مضر باشد. دانشمندان دریافته اند که اسیدهای چرب موجود در این قرص ها عامل اصلی بروز عوارض جانبی مشهودی مانند خون ریزی بینی و اسهال محسوب می شوند.

در تحقیقاتی ویژه وضعیت مصرف کپسول های ماهی در افراد مختلف مورد بررسی قرار گرفته است. دانشمندان برای انجام این آزمایش ها از یک گروه ۴ هزار نفره استفاده کردند. آنها این گروه را به سه دسته مختلف تقسیم کرده و برای هر یک رژیم مصرف دارو و یا مواد غذایی خاصی را در نظر گرفتند.

دسته نخست از کپسول های ماهی (امگا ۳) استفاده می کردند. دسته دوم افرادی بودند که برای آنها رژیم غذایی سرشار از ویتامین و سبزیجات در نظر گرفته شده بود و به دسته سوم نیز کپسول های دارونما که اثر خاصی بر بدن نداشتند داده شد.

دانشمندان پس از بررسی شرایط این سه گروه دریافتند در گروه دوم که از امگا ۳ طبیعی موجود در غذاها بهره گرفته بودند، نشانه های افزایش سلامتی در چشمان، مغز و قلب پدیدار شد. دسته دوم که قرص های امگا ۳ دار را مصرف می کردند عملا هیچ یک از این نشانه ها را از خود بروز نداده بودند.

مقایسه آثار گروه اول و سوم با یکدیگر نیز عملا نشان می داد افرادی که کپسول امگا ۳ مصرف کرده بودند، هیچ نشانه سلامت زایی بیشتر از افرادی که کپسول های دارونما مصرف کرده بودند از خود نشان ندادند

پزشکین : مصرف کپسول روغن ماهی مفید است یا مضر ؟

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید