جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتمصرف کدام برنج بهتر است قهوه ای یا سفید ؟

مصرف کدام برنج بهتر است قهوه ای یا سفید ؟

image_low_noresize

 

متخصصان تغذیه به بررسی دو نوع برنج موجود پرداخته اند و بیان کرده اند کدام برنج برای مصرف مفید و خواص مفید زیادی دارد همراه ما باشید مصرف کدام برنج بهتر است قهوه ای یا سفید ؟ .

برنج قهوه‌ای و کند شدن پیشرفت دیابت

به گفته محققان دانشگاه هاروارد، مصرف هفته ای دو بار برنج قهوه‌ای خطر پیشرفت و ابتلا به دیابت را کند می‌کند. در واقع مصرف ۵۰ گرم از این برنج در روز، خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ را ۱۶ درصد کاهش می‌دهد. البته مصرف دیگر غلات کامل مانند جو و گندم کامل، خطر ابتلا به این بیماری را تا ۳۶ درصد کاهش خواهد داد.

برنج قهوه‌ای منبع غنی از فیبر

این نوع برنج می‌تواند ۱۴ درصد از میزان نیاز روزانه بدن به فیبر را تأمین کند. بنابراین نقش مهمی در پیشگیری از ابتلا به سرطان روده و سینه دارد. مصرف فیبر خواص مفید بسیاری برای بدن دارد که، سلامت دستگاه قلبی عروقی جزئی از آن‌ها است.

منبعی سرشار از منگنز و سلنیوم

یک پیمانه از این نوع برنج در روز، ۸۸ درصد از نیاز بدن به منگنز را تأمین می‌کند و نقش مهمی در مبارزه با رادیکالهای آزاد دارد. منگنز نقش مهمی در کسب انرژی از پروتئین‌های مصرفی و کربوهیدرات‌ها و نیز سنتز کردن اسیدهای چرب دارد. سلنیوم نیز نقش مهمی را در فرآیند آنتی اکسیدان ها برعهده دارد و می‌تواند سلول‌های سرطانی را تخریب کند، ضمن این که در تنظیم متابولیسم هورمون تیروئید و عملکرد سیستم ایمنی بدن نیز اهمیت اساسی دارد.

 

پزشکین : مصرف کدام برنج بهتر است قهوه ای یا سفید ؟

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید