جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتمصرف مواد حاوی فروکتوز در دوران بارداری و عوارض آن بر نوزاد

3rd-Month-Pregnancy-Diet

 

مادرانی که قصد باردار شدن دارید و می خواهید بدانید مصرف چه موادی در این دوران برای نوزاد شما مضر است بخوانید در این مطلب گفته های پژوهشگران درباره مصرف مواد حاوی فروکتوز در دوران بارداری و عوارض آن بر نوزاد .

زنانی که در دوره بارداری غذاهای سرشار از فروکتوز یا قند میوه استفاده می کنند، کودک شان در بزرگسالی در معرض خطر ابتلا به بیماری قلبی قرار می گیرد.

در این مطالعه محققان دریافتند زمانیکه به موش های باردار فقط آب شیرین شده با فروکتوز، که یک شیرین کننده متداول در مواد غذایی و نوشیدنی هاست، داده شد، نوزاد آنها در مقایسه با موش های که فقط آب در طول مدت بارداری خورده بودند، دارای چندین فاکتور پرخطر بیشتر ابتلا به بیماری قلبی در بزرگسالی بودند.

این مطالعه می تواند برای مردم سراسر جهان مفید باشد چراکه سهم بزرگی از غذاهای فرآوری شده و نوشیدنی های گازدار حاوی مقدار بالای فروکتوز و سایر شیرین کننده های مبتنی بر فروکتوز هستند.

مطالعات اخیر از ارتباط بین مصرف فروکتوز و افزایش نرخ ابتلا به بیماری های قلبی-عروقی، چاقی و دیابت نوع ۲ حمایت می کند.

به گفته محققان، میزان بالای فروکتوز می تواند بر نسل های آینده، بخصوص نوزاردان دختر، هم تاثیر داشته باشد.

همچنین مطالعات نشان داد کودکان بدنیا آمده از مادران گروه فروکتوز دارای فشار خون بالا و میزان گلوکز بالا هم بودند. در نوزادان ماده این گروه، درصد بافت چربی دور شکمی، چربی کبدی و مقاومت به انسولین به مراتب بیشتر بود.

 

پزشکین : مصرف مواد حاوی فروکتوز در دوران بارداری و عوارض آن بر نوزاد

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید


بهترین کانال « پزشکی و زیبایی » مطالب داغ