افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

مزایا و معایب خیال پردازی جنسی

مزایا و معایب خیال پردازی جنسی

 • تحقیقات وجوه ناسالم درباره این تخیلات را تایید نمی کند. در واقع پژوهش ها به شواهد کاملا مغایری انجامیده اند و آن اینکه افراد دارای تخیلات جنسی کمتر محروم شده اند و کمتر نارضایتی جنسی دارند. به طور قطع برخی از مردم از تخیلات جنسی می ترسند.

 

برخی از افراد، دائما به چگونگی و زیباتر بودن این رابطه جنسی فکر می کنند و در خیالات خود به دنبال لذتی جدید و تنوع بیشتر در نزدیکی می پردازند. در واقع احساسات و شهوت طبیعی نهفته در درون هر فردی با خیالپردازی جنسی بروز پیدا میکند. هرفردی در حین نزدیکی و برای کسب لذت بیشتر به نوعی در تخیلات خویش به رویاهای جنسی میپردازد و تلاش میکند با عملی کردن آن تجربه ی جنسی متقاوتی را تجربه کند.

نقش ضمیر ناخودآگاه در خیالپردازی جنسی

ضمیر ناخودآگاه هر فردی در شکل گیری خیالپردازی جنسی نقش بسزایی دارد و قدرت تخیل در رابطه جنسی، با میزانشهوت و هوس هر فردی در ارتباط مستقیم است. این بدان معناست که هر چقدر میزان شهوت فرد بالا باشد شدت و قدرتخیالپردازی جنسی هم بالا خواهد بود.

خیال پردازی جنسی در زنان یا مردان

تحقیقات نشان داده است که بسیاری از زنان در طی یک رابطه جنسی خیالی، با کمک تصورات و خیالات خود به ارگاسمرسیده، ارضاء میشوند و به آرامش درونی دست مییابند به همین دلیل، میتوان گفت میزان خیالپردازی جنسی در زناننسبت به مردان بیشتر است.

فواید خیال پردازی جنسی

روان شناسان معتقدند خیال پردازی جنسی فواید بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تنوع در روش و چگونگی مقاربت.
 • کاهش اضطراب، استرس و نگرانی.
 • آشنایی با خصوصیات روانی و روحی خود و همسر.
 • آگاهی از علائق و تمایلات خود و همسر.
 • افزایش علاقه و محبت زوجین نسبت به یکدیگر در زندگی مشترک.
 • افزایش هیجانات مثبت در حین رابطه جنسی.
 • صمیمیت بیش تر زوجین در زندگی زناشویی.
 • افزایش اعتماد به نفس به خاطر جلب رضایت همسر.
 • آرامش خاطر از فعال جنسی بودن.
 • کسب رضایت از زندگی جنسی.

عوارض زیاده روی در خیال پردازی جنسی

خارج شدن و فراتر رفتن از حد و حدود واقعی تخیلات طبیعی، برای فرد مضر است و موجب بروز بسیاری از بیماریها و اختلالاتروانی میشود، آنها معتقدند این افراد بیش از هر گروه دیگری در معرض ابتلا به مشکلات و انحرافات جنسی، وسواس فکری،اضطراب، افسردگی، اختلالات شخصیت هستند.

از سوی دیگر، خیال پردازیهای افراطی و بیحد و حصر باعث میشود که فرد در میل جنسی و هوی وهوس خود غرق شود وحتی گاهی ممکن است تا آنجایی که قدرت عقل و استدلال زائل شود، پیش رود و در ‌‌نهایت، کار به جایی برسد که صرفا باپاسخگویی به هیجانات منفی به مدیریت رفتارهای خویش بپردازد؛ و اینجا دقیقا‌‌ همان نقطهای است که خواستهها و تمایلاتنامعقول و نامطلوب فرد شکل میگیرند. افراد تنوع طلب با شهوت جنسی بالا مثال بارز این حالت میباشند. افزایش شهوتجنسی و بالا رفتن قدرت خیالپردازی باعث میشود که برخی از مردان و یا زنان به طور ناخودآگاه علیرغم وجود همسر، میلزیادی به برقراری رابطه جنسی با فردی غیر از زن و یا شوهر خود نشان دهند.

با فرد مبتلا به خیال پردازی جنسی مفرط چه کنیم؟

در صورت عدم کنترل این شهوت و رابطه جنسی خیالی، وضعیتی به وجود میآید که شخص به طور ناخودآگاه گرفتار عذابوجدان و احساس گناه میشود. همچنین به مرور زمان، چنین فردی خود را، موجودی منحرف و بیمصرف در اجتماع خواهدیافت. لذا، شکل گیری عقدههای روحی و احساس حقارت در فرد از پیامدهای اجتناب ناپذیر و حتمی الوقوع این گونه افکار استکه موجب اختلافاتی در روابط اجتماعی و زناشویی فرد میشود.

 • قدم اول: تشخیص دهید، دلیل هوی و هوس و شهوتتان چیست؟

جست وجو کنید که آیا این خیال پردازیها، تنها به دلیل زیاده روی میل درونی شماست و یا اینکه، فقط به عنوان نشانگری ازمیل ذاتی و مفیدی است که برای تقویت و لذّت بیشتر از رابطهٔ جنسی لازم وضروری است؟ واجب است بدانید که، این گونهخیال پردازیها، توّهمات و هوی و هوس دربارهٔ رابطهٔ جنسی، بخشی از طبیعت درونی هر انسانی است.

 • قدم دوم: میل جنسی خود را بپذیرید.

سعی نکنید همه ی این خیالپردازی ها را زشت و ناپسند بدانید. در واقع پبذیرید که این تصورات و خیال پردازیهای جنسی،برای همه انسانها، حتی در بسیاری از مردم اطراف شما، وجود دارد و هرگز حس غریبی برایشان نیست؛ و این در حالیاست که هیچ یک از آنها منحرف و فاسد اجتماعی نیستند.

 • قدم سوم: بر تصورات خود تسلط داشته باشید.

بهتر است به رویاهای دست یافتنی و واقعی فکر کنید نه خیالی. توجه به این نکته بسیار حائر اهمیت است زیرا عدمدسترسی و ارضاء در رویاهای خیالی، باعث میشود استرس و اضطراب تمام وجود شما را در برگیرد و مانعی بزرگ درپیشرفتان محسوب شود.

 • قدم چهارم: خود را به سمت یک رابطه ی حقیقی و سالم سوق دهید.

اگر احساس میکنید که دیگر نمیتوانید میل جنسی خود را کنترل کنید و یا در خیال پردازیها ی جنسی خود، با روشیافراطی پیش میروید، بهتر است با همسرتان نزدیکی داشته باشید و خود را ملزم به رابطه جنسی عملی و اصولی کنید.

خیال پردازی جنسی از دیدگاه روانشناسان

تحقیقات وجوه ناسالم درباره این تخیلات را تایید نمی کند. در واقع پژوهش ها به شواهد کاملا مغایری انجامیده اند و آن اینکه افراد دارای تخیلات جنسی کمتر محروم شده اند و کمتر نارضایتی جنسی دارند. به طور قطع برخی از مردم از تخیلات جنسی می ترسند. در حدود ۲۵ درصد از مردم از داشتن تخیلات جنسی، به درجاتی احساس گناه می کنند. عناصر اصلی چنین گناهی گناهی این است که افراد معتقدند تخیلات جنسی غیر اخلاقی هستند. برخی هم نگران این هستند که این تخیلات به روابط آنها با همسرشان لطمه بزند. این تخیلات در برخی افراد هم می تواند منجر به اضطراب شود زیرا معتقدند وجود تخیلات جنسی علامتی از نوع بد کارکردی و نقص در وجود فرد است.
منبع : ستاره

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *