جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتمبتلا به ام اس هستید ویتامین D را فراموش نکنید

مبتلا به ام اس هستید ویتامین D را فراموش نکنید

vakonesh.com_06f0cb3d418b8121d3b9579184d6e5f3

اگر مبتلا به بیماری ام اس هستید در این جا محققان به این نتیجه رسیده اند که برای تقویت بدن این بیماران ویتامین دی حرف اول را می زند بخوانید در ادامه مطلب توضیحات بیشتر درباره مبتلا به ام اس هستید ویتامین D را فراموش نکنید .

مصرف ویتامین D با دوز بالا برای افراد مبتلا به ام اس مطمئن بوده و باعث تقویت سیستم ایمنی این دسته از بیماران می شود.

مطالعه فعلی محققان دانشگاه جان هاپکینز مریلند آمریکا نشان می دهد که مصرف ویتامین D با دوز بالا به میزان ۱۰,۴۰۰ IU در روز موجب کاهش میزان سلول های معین سیستم ایمنی بدن که دلالت بر فرایند بیماری ام اس دارد می شود.

دکتر «پیتر کالابرسی»، پژوهشگر ارشد این مطالعه، در این باره می گوید: «ما هنوز ادعایی در مورد یافته های خود نداریم. اما آن چیزی که از این مطالعه برمی اید این است که ما متوجه شدیم احتمال بالای ابتلا به ام اس با کمبود ویتامین D مرتبط است.»

هنوز علت دقیق بیماری ام اس مشخص نیست اما محققان بر این باورند که تلفیق فاکتورهای ژنتیکی و عوامل محیطی می توانند از علل بروز این بیماری باشد. کمبود ویتامین D یکی از این علل تلقی می شود.

به گفته محققان این تیم تحقیق، افراد مبتلا به ام اس که از کمبود ویتامین D هم رنج می برند احتمالا دارای ناتوانی بیشتر و بیماری های حرکتی بیشتری هستند.

 

پزشکین : مبتلا به ام اس هستید ویتامین D را فراموش نکنید

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید