افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

مبارزه با سیگار با افزایش مالیات

مالیات بر خرده‌فروشی سیگار، موثر در مبارزه با دخانیات

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت با بیان اینکه برای نخستین بار اخذ عوارض بر خرده فروشی سیگار در بودجه سال ۹۷ مصوب شد، گفت: این امر در راستای مبارزه دخانیات مطلوب است و امیدواریم پس از تایید شورای نگهبان، در قانون بودجه سال آتی اجرا شود.

به گزارش پزشکین به نقل از ایسنا؛ اظهار کرد: در ماه‌های اخیر مباحث بودجه در این معاونت مطرح بود و با وجود اینکه منابع در بودجه محدود است، به نتایج مطلوبی دست یافتیم.

وی افزود: علاوه بر بودجه هزینه‌ای و جاری این قسمت از وزارتخانه، تقریبا ۱۰ درصد هدفمندی یارانه‌ها نیز اختصاص یافت و در جدول بودجه آمد.

گلمکانی ادامه داد: یک درصد مالیات بر ارزش افزوده نیز برای حوزه سلامت مصوب شد و در بخش‌های مختلف آمد.

وی با اشاره به اضافه شدن یک تبصره‌ در بودجه سال آتی گفت: برای نخستین بار عوارض بر خرده فروشی سیگار مصوب شد که این امر در راستای مبارزه دخانیات مطلوب است و امیدواریم پس از تایید شورای نگهبان، در قانون بودجه سال آتی اجرا شود.

گلمکانی تصریح کرد: نکات مثبت دیگری نیز در قانون بودجه وجود دارد که امید است با اعمال آن‌ها، روند ملی و ساختار بودجه‌ای حوزه سلامت بهتر از گذشته شود.

وی تاکید کرد: اگر تخصیص‌ها به موقع برسد و منابع ناشی از تخصیص فراهم باشد، امید است که سال آتی، سال بهتری از نظر بودجه برای حوزه سلامت باشد.

۱ نظر

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *