جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتفشار چشم از تنظیم تا کنترل آن

فشار چشم از تنظیم تا کنترل آن

5c27a90b3ac4e2635a4bb0e6d14f86ff_XL

 

متخصصان چشم پزشک  به بیان توضیحاتی درباره فشار چشم و معاینه و بروز بیماری های چشمی پرداخته اند در ادامه مطلب بخوانید فشار چشم از تنظیم تا کنترل آن همراه ما باشید .

دکتر محمد کی‌پور، اوپتومتریست  گفت: عموماً برای پیشگیری از بیماری‌های خاموش چشمی نظیر آب سیاه و جلوگیری از اثرات مخرب و جبران‌ناپذیر آن بر عصب بینایی که به از دست رفتن قدرت بینایی می‌انجامد علاوه بر انجام توصیه‌های پیشگیرانه نظیر اصلاح سبک زندگی و تغذیه‌ای و همچنین انجام ورزش منظم که به تنظیم سیستم گردش خون و در نتیجه تعدیل فشار چشم منجر می‌شود از داروهای متداولی بهره‌‌گیری می‌شود.
وی ادامه داد: مکانیسم اثر داروهای کاهنده فشار چشم از طریق مهار عملکرد اعصاب سمپاتیک است که نهایت به کاهش و کنترل میزان تولید مایع زلالیه در چشم می‌انجامد علاوه بر آن از خطر آسیب به عصب بینایی نیز می‌کاهد.
این اوپتومتریست تصریح کرد: معمولا قطره تیمولول از رایج‌ترین داروهای تجویزی ومرسوم در راستای کنترل فشار چشم به شمار می‌رود همچنین از آنجا که بیماری آب سیاه در شمار نامحسوس‌ترین و بی‌علامت‌ترین بیماری تلقی می‌شود لذا مؤثرترین راه تشخیص آن انجام مراجعات و معاینات منظم چشمی و انجام بررسی‌های جامع نظیر سنجش میزان فشار چشم و وضعیت شبکیه و زاویه اتاق قدامی چشم است چرا که برخی از انواع آب سیاه‌ لزوماً با افزایش شدید فشار چشم همراه هستند.
پزشکین : فشار چشم از تنظیم تا کنترل آن

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید