افزایش رشد مو انواع دسر ساده و خوشمزه چاقی صورت رژیم لاغری دکتر کرمانی

عوارض و مضرات استفاده از کولر خودرو برای سلامت

 

 

  • بر اساس تحقیقات، افرادی که به مدت زیاد از کولر خودروی خود استفاده می‌کنند بیشتر از سایرین دچار سردرد و خستگی مزمن می‌شوند. این افراد همچنین ممکن است به دلیل تنفس هوای خشک و سرد مبتلا به سوزش غشای مخاطی درون بینی و مشکلات تنفسی شوند.

کولر ماشین هم عوارض جانبی و مضرات مخصوص به خود را دارد و می تواند سلامتی ما را در معرض خطر قرار دهد. در صورتی که فیلتر ماشین آلوده باشد می تواند انواع باکتری های بیماری زا را وارد بدن ما کند هرگز به صورت  افراطی از کولر خودرو استفاده نکنید و بدنتان را در معرض انواع آلودگی ها قرار ندهید.

استفاده از کولر اتومبیل در فصول گرم سال امر عادی محسوب می‌شود، اما همین وسیله به ظاهر کم‌خطر ممکن است سلامت افراد را به شدت تحت‌الشعاع قرار دهد.

اکثر ماشین‌های امروزی مجهز به کولر بوده و این وسیله یکی از ملزومات بسیار کاربردی در فصول گرم سال است. اما گذشته از وجود فیلتر آلوده که می‌تواند باعث ورود میکروب و باکتری‌های بیماری زا به بدن شود، موارد دیگری نیز وجود دارند که سبب بیماری انسان می‌شوند.

 

بر اساس تحقیقات، افرادی که به مدت زیاد از کولر خودروی خود استفاده می‌کنند بیشتر از سایرین دچار سردرد و خستگی مزمن می‌شوند. این افراد همچنین ممکن است به دلیل تنفس هوای خشک و سرد مبتلا به سوزش غشای مخاطی درون بینی و مشکلات تنفسی شوند.

 

این شرایط فرد را در معرض سرماخوردگی، آنفلوآنزا و سایر بیماری‌ های عفونی قرار می‌دهد.

 

استفاده افراطی از کولر خودرو باعث از بین رفتن رطوبت محیط و پوست بدن می‌شود. این شرایط ممکن است خشکی پوست را به همراه داشته باشد و در درازمدت باعث قرمزی، خارش و سوزش پوست شود.

 

استفاده از سیستم‌های سرمایشی موجب کاهش دمای بدن می‌شود که علائمی چون افت فشار خون، ورم مفاصل، التهاب اعصاب، احساس درد مزمن در گوش و دندان‌ها را در پی دارد.

 

تنظیم کولر خودرو بر روی درجه‌های بسیار سرد به مدت طولانی باعث عدم توانایی بدن فرد برای مقابله با گرمای هوا در محیط طبیعی می‌شود.

 

همچنین به محض خروج از خودرو و قرار گرفتن در معرض دمای واقعی محیط، فرد تغییرات شدید دمایی را تحمل می‌کند که می‌تواند سبب تنگی عروق، فشرده شدن ریه‌ها و احساس تنگی نفس، عدم تحمل دمای گرم و بروز گرمازدگی و حتی در برخی موارد مرگ فرد شود.

 

چرخش هوای آلوده پخش شده توسط کولر در فضای بسته خودرو نیز یکی از عوامل جدی و خطرزا برای گردش میکروب‌ها و میکرو ارگانیسم‌های خطرناک است که می‌تواند باعث مشکلات تنفسی در افراد شود.

 

محققان در مرکز پزشکی ایالت لوئیزیانای آمریکا هشت نوع میکروب و باکتری فوق العاده خطرناک را از داخل ۲۲ از ۲۵ اتومبیل مورد تست شناسایی کرده اند.

 

بر همین اساس کارشناسان توصیه می‌کنند افراد نسبت به تعویض به موقع فیلتر کولر خودروی خود اقدام کنند، همچنین از کولر ماشین به جز در شرایطی که هوا بیش از اندازه گرم است، استفاده نکنند. از این گذشته توصیه شده است در بازه‌های زمانی منظم پنجره‌های خودرو را باز کنند تا دمای بدنشان با محیط خارج ماشین تنظیم شود.

 

افراد از تنظیم دریچه‌های کولر به سوی صورت خود تا حد امکان خودداری کنند تا دچار مشکل خشکی مخاط بینی و تنگی نفس نشوند.

 

استفاده بیش از اندازه از کولر خودرو می‌تواند از عمر مفید باتری خودرو بکاهد؛ به همین دلیل توصیه می‌شود در بازه‌های زمانی مدت‌دار از این وسیله استفاده شود تا عمر باتری و موتور افزایش یابد.

 

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *