جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتعوارض و آسیب های خوشبو کننده هوا بر سلامت بدن

عوارض و آسیب های خوشبو کننده هوا بر سلامت بدن

41473_325

 

 

دانستنی های علمی درباره انواع خوشبو کننده هوا و این که تحقیقات نشان داده این خوشبو کننده ها دارای عوارضی است در این جا بخوانید عوارض و آسیب های خوشبو کننده هوا بر سلامت بدن .

 برخی اسپری های هوا و خوشبوکننده ها تاثیرات زیادی روی سلامتی ما میگذارند و موجب افزایش حساسیت و اختلال در نفس ما می شوند این قبیل دئودورانت ها حاوی مواد سمی و کشنده برعلیه سلامتی مان هستند که برای سیستم ایمنی بدنمان مخرب و مضر می باشند
در دنیای مدرن این روزها با گسترش بسیاری از بیماری‌ها افراد بیشتر مراقب سلامتی خود هستند، مواد غذایی ارگانیک استفاده می‌کنند، سعی می‌کنند از رژیم غذایی مناسب پیروی کنند و در کل بیشتر به سلامتی خود اهمیت می‌دهند. اما همچنان ناخواسته و ندانسته با خوردن برخی مواد سموم متفاوتی را وارد بدن خود می کنند.
مواد خوشبو و تازه کننده هوا باعث می‌شود افراد از نفس کشیدن لذت ببرند اما مواد شیمیایی و سمی که در این خوشبوکننده‌ها وجود دارد می‌تواند به راحتی نفس کشیدن افراد را مختل کند. علاوه بر این،‌بسیاری از مواد موجود در خوشبوکننده‌های هوا برای کودکان حکم سم را دارد و ضرر آن برای آن‌ها بیشتر از بزرگسالان است. سم شناخته‌شده سیستم ایمنی بدن که موجب آسیب جدی به DNA می‌شود در این مواد به ظاهر مفید وجود دارد.
مواد دیگری همچون اتیل استات و بنزآلدئید که در مواد تازه‌کننده و خوشبوکننده هوا وجود دارد و حتی بوی خوبی که آن‌ها تولید می‌کنند نوعی نوروتوکسین یا سم محسوب می‌شوند.
برخی از مواد تشکیل‌دهنده این خوشبوکننده‌ها مانند استالدهید و پروپلین گلیکول سرطان‌زا هستند. به جای استفاده از مواد تازه‌کننده و خوشبو کننده هوا می‌توانید از مواد و عصاره‌های طبیعی و بی‌ضرر استفاده کنید.
پزشکین : عوارض و آسیب های خوشبو کننده هوا بر سلامت بدن
اشتراک:


نظر خود را بیان کنید