جدیدترین مطالب پزشکی و سلامت در سایت پزشکین تبلیغاتعوارض نوشیدنی های حاوی قند مصنوعی بر زنان باردار

AndroidOnlineNewsImage

 

متخصصان زنان و زایمان بیان کرده اند که خانم های باردار برای تضمین سلامت خود و جنین از مصرف قندهای مصنوعی در دوران بارداری جلوگیری کنند بخوانید در ادامه مطلب عوارض نوشیدنی های حاوی قند مصنوعی بر زنان باردار .

نوزادان متولدشده از زنانی که به طور مرتب یک یا چند نوشیدنی حاوی قند در طول بارداری مصرف می‌کنند دو برابر بیشتر دارای کودکانی خواهند بود که تا یک سالگی دارای اضافه وزن هستند.

مگان آزاد، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «این اولین مطالعه ای است که به بررسی تاثیر احتمالی مصرف شیرین کننده‌های مصنوعی در طول بارداری و اضافه وزن نوزاد می‌پردازد.»

در این مطالعه، محققان داده‌های مربوط به بیش از ۳۰۰۰ مادر و نوزاد را جمع آوری کردند. از زنان در مورد نوشیدنی‌های دوران بارداری‌شان پرسیده شد. در حدود ۳۰ درصد اعلام کرده بودند که نوشیدنی‌های حاوی مواد شیرین کننده مصنوعی می‌نوشیدند و ۵ درصد از آنها هر روز این نوع نوشیدنی‌ها را می‌نوشیدند.

به گفته محققان، نگرانی در مورد تاثیرات منفی احتمالی مصرف نوشیدنی‌های شیرین مصنوعی توسط مادر باردار بر جنین و نوزادشان همچنان روبه افزایش است و مادران باردار باید بسیار مراقب تغذیه دوران بارداری‌شان باشند.

 

پزشکین : عوارض نوشیدنی های حاوی قند مصنوعی بر زنان باردار

اشتراک:


نظر خود را بیان کنید